Kırmızı - Beyazlılar'ın Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu açıklamalarda bulundu.

BİRLİKTELİK VURGUSU

Eroğlu, "Cuma günü bence bizim için lig yeni başlıyor. Bunu neden söylüyorum, 11 yıl aradan sonra şampiyon olarak çıktığımız Süper Lig'de taraftarlarımızın, herkesin bu ligde kalıcı olacağımıza inanmasını istiyorum. Geldiğimizde aslında bu durumdan daha negatif bir ortam vardı. 'Tesislerde herkesin birlik, beraberlikle çalışması, aile ortamı olması bizi başarıya götürecek.' demiştim. Yine aynı şeyleri söylüyorum. Birlik beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Burada önemli olan tek değer, Samsunspor'dur. Takımımızın başarısı için elimizden gelenin fazlasını yapmamız gerekiyor" diye konuştu. 

"ÇOK UMUTLUYUM"

Bugün sonuçlara bakıldığında karamsar bir durum göründüğünü anlatan Eroğlu, şöyle devam etti: "Ben teknik adam gözüyle çok umutluyum. Oynadığımız birçok maçta skor alamasak da bize güven veren bir oyun vardı. Sadece sonuçlandıramadık. Bu hafta sahamızda Gaziantep FK ile oynayacağız. Taraftarlarımız bizim için itici güçtür. Rakip için de gerçekten onların moralini bozan, negatife düşüren bir taraftara sahibiz. Eminim ki cuma günü o desteği kesinlikle vereceklerdir. Taraftarımızla beraber çıkacağımız Gaziantep maçına en iyi şekilde hazırlanıyoruz ve o gün kesinlikle galibiyetle ayrılacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı. 

"BURADAYIM"

Eroğlu, "Buradayım. Görevimin başındayım. Gaziantep maçına odaklandım. İş odaklı çalışan bir insanım. Aldığım görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan bir insanım ki bunu ilk gün geldiğimden beri söyledim. burada çok mesai harcıyorum. Ekibimle beraber çalışıyorum. Bizim için önemli olan şu an odak noktamız Gaziantep FK maçı tamamıyla buna odaklandık. Taraftarımızın da buna odaklanmasını istiyorum. Bütün camianın. Çünkü asıl olan burada Samsunspor. Biz de bu maçı kazanıp bu bu süreci lehimize çevirdikten sonra bir üç puanın bize her şey. Her şeyin değiştireceğini ve ondan sonraki sürecin tamamıyla Samsunspor'un lehine akacağını söyleyebilirim" dedi. 

"5 MAÇIN 4'Ü DEPLASMAN"

Eroğlu, fikstürün kendileri açısından dezavantaj oluşturduğunu dile getirerek, "Bahane anlamında söylemiyorum, sadece tespit. Fikstüre göre oynadığımız 5 maçın 4'ü deplasman. Tabii ki deplasmanda da başarılı olmak zorundayız. İstanbulspor maçı belki bizim için kazanacağımız bir maçtı ki yarıda kaldı. O gün kazanmış olsaydık, bugün bambaşka bir şey konuşuyorduk. Bir galibiyetin bütün süreci lehimize çevireceğini biliyoruz ama maalesef futbolda şanssızlıklar zaman zaman yaşanıyor." diye konuştu.

NEDİM AYDIN 

Samsunspor'dan Laura açıklaması Samsunspor'dan Laura açıklaması

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.