"ÜÇ MAYMUNU OYNADILAR" 

Kırmızı Beyazlılar geçen hafta sahasında Eyüpspor'u ağırladı. Karşılaşma öncesi taraftarın girişlerde yaşadığı sorunlar ile ilgili, Samsunspor Taraftar Grupları,  ortak bir açıklama bulundu. Gruplar, olayların Passolig ve NETAŞ'tan kaynaklı olduğunu belirterek, şunları söyledi: Yıllardır yaşadığımız ve son olarak Samsunspor - Eyüpspor maçı öncesinde ve sonrasında iyice kontrolden çıkan olaylar karşısında son derece üzgünüz. Samsunspor’a gönül vermiş binlerce taraftarın maruz kaldığı bu çilenin tek bir sebebi vardır. O da teknolojinin gerisindeki imkanlarla hizmet veren ve bizleri mağdur eden Passolig ve NETAŞ şirketleridir! Turnikelere hakim olamayan, ellerindeki tabletleri çalışmayan, uzun kuyrukların ve izdihamların oluşmasına sebep olan Passolig ve NETAŞ, ortaya çıkan bu mağduriyeti bir an önce gidermelidir! Taraftarlarımızı adeta çileden çıkartan sorunlar zincirine karşı Samsunspor Yönetimi ve İl Emniyet Müdürlüğümüz gerekli girişimlerde bulunarak, sorumluluklarını yerine getirmiştir. Ancak bütün girişimlere rağmen Passolig ve NETAŞ yöneticileri üç maymunu oynamaktadır"

"EKSİKLER GİDERİLMELİ" 

"Passolig ve NETAŞ çalışanlarının ‘internetimiz çekmiyor, tabletlerimiz eski” gibi ucuz bahanelerin arkasına sığındığı, çıkış kapılarının dahi çalışmadığı bu mağduriyet, ciddi bir gerginlik yaratmaktadır. Maç öncesi ve sonrası, Samsunspor aşığı taraftarlarımız ile hem Samsunspor yönetimini hem de polisimizi karşı karşıya getiren bu sorunların öncelikli muhatabı olan Passolig ve NETAŞ bir an önce eksiklerini gidermeli ve bu utanç görüntülerine son vermelidir. Taraftarıyla, yönetimiyle, takımıyla Samsunspor büyük bir ailedir, örnek bir camiadır! Bu büyük ailenin tek bir ferdini bile mağdur etmek, kimsenin ne haddi ne de hakkıdır. Passolig ve NETAŞ gibi köklü şirketlere bu tablo yakışmamaktadır"

"BİR ADIM BEKLİYORUZ" 

"Samsunspor'a gönül vermiş binlerce insanın mağdur edildiği bu olaylar karşısında Samsun Valimiz Zülkif Dağlı'nın da duyarsız kalmayacağına olan inancımız tamdır. Allah korusun, stadı acil şekilde terk etmemiz gereken ciddi bir olumsuzluk karşısında tamamen çaresiz kalacağımızın ve çıkış kapılarında yaşanabilecek bir izdiham halinde büyük felaketlerin yaşanabileceğini öngörmek gerekiyor. Bu konuda valimizden önemli bir adım bekliyoruz"

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.