İsrail’in, Filistin Gazze’de yaptığı insanlık dışı saldırılara tepkiler çığ gibi büyüyor.

SAMSUNSPOR TARAFTARINDAN TEPKİ

Samsunspor Taraftar Grupları, bugün İsrail'e tepki amaçlı yürüyüş düzenledi. ‘Katil İsrail’e tepki – Filistin’e destek’ adı altında Şehir Kulübü önünde dualar ile başlayan yürüyüş, Çiftlik Caddesi ardından 56'da sona erdi. Samsunspor Taraftar Grupları'nın düzenlemiş olduğu yürüyüşe gelen kadın, çocuk, yaşlı yüzlerce kişi, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile Filistin lehine çeşitli sloganlar atarken İsrail'in saldırılarına tepki gösterdi. Yürüyüşe MHP İl Başkanı Burhan Mucur ve yönetimi yer alırken, etkinliğe, kadın ve çocukların geniş katılım göstermesi dikkati çekti.

"BU BİR SOYKIRIMDIR"

Gruplar adına konuşma gerçekleştiren, Ender Atik, "İşgalci ve katil İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları, soykırım boyutuna ulaşmıştır. Topraklarını işgal ettiği Filistinlilerin, canlarına da göz diken İsrail, bütün dünyanın gözleri önünde, vahşice saldırılar düzenlemeye devam etmektedir. Avrupa'nın herhangi bir ülkesinde, bir ağaçtan bir yaprak düşse, dünyayı ayağa kaldıran insan hakları savunucuları, Filistin'e yönelik saldırılarda adeta üç maymunu oynamaktadır. Ortada bir savaş yoktur. Ortada büyük bir soykırım, büyük bir katliam ve büyük bir vicdansızlık vardır. Çocuk, kadın, yaşlı demeden, namlularını sivillere çeviren katil İsrail, sadece Filistin'i değil, islamiyeti de açıkça hedefi haline getirmiştir. Hastaneleri, okulları, camileri vuran İsrail, binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olmuştur. Devletimiz, bölgeye her konuda yardım ulaştırmak için gerekli çalışmaları gerçekleştiriyor. Bizler de buradan, Samsun'dan devletimize sesleniyoruz, o zalimlerin elinden o mazlum çocukları kurtarmak için üzerimize ne düşüyorsa milletçe yapmaya hazırız! Tarih boyunca mazlumun yanında, zalimin karşısında olan Türk Milleti olarak, bu soykırım ve katliamlar karşısında da üzerimize düşeni yapacağımızdan ve verilecek her göreve hazır olduğumuzdan kimse şüphe etmesin. Türk Ordusunu sadece mevcut askeri gücünden ibaret sanma gafletine düşenler; Her Türk'ün asker doğduğunu unutmasın"dedi.   

"DUALARIMIZ SİZİNLE"

Atik, dualarının Gazze'deki sivillerle olduğuna değinerek şunları söyledi: "Bugün buradan, Kurtuluş Mücadelesinin şehri Samsun'dan Gazze'ye sesimizi duyuruyoruz. Şehit olduklarında kimlikleri belli olsun diye, kollarına adları yazılan çocuklara, evladının cansız bedenine sarılmış annelere, ailesini kaybetmiş ama gözyaşları içinde toprağı için mücadele eden babalara sesleniyoruz. Türk Milleti, dualarıyla da gücüyle de sizin yanınızda. Ya bu zulüm son bulsun, ya da katil İsrail yok olsun! Biz inanıyoruz ki; Müslüman ülkeler Filistin’e siper olsa, değil İsrail, dünyanın tüm siyonist güçlerinin tek bir kurşun sıkmaya bile cesareti olamaz! Gün birlik günüdür, gün Filistin’deki soykırım karşısında sesimizi daha gür çıkartma günüdür! Bu zulüm karşısında ses çıkartmak için Filistinli olmaya gerek yok! İnsan olmak, sesimizi yükseltmek için yeterli bir sebeptir. Allah; Filistin'deki kardeşlerimizin yardımcısı olsun"

Başkan Yüksel Yıldırım'dan mesaj: "Samsunspor asla yalnız yürümeyecek" Başkan Yüksel Yıldırım'dan mesaj: "Samsunspor asla yalnız yürümeyecek"

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.