TFF 1. Lig'de şampiyon olarak matematiksel olarak Süper Lig'e çıkmayı garantileyen Samsunspor'da 33 yaşındaki Yusuf Abdioğlu, oynadığı son 4 takımla da Süper Lig’e çıkma başarısı gösterdi. Daha önce Ankaragücü, Hatayspor ve Ankaragücü ile Süper Lig’e yükselen Yusuf Abdioğlu, bu kez büyüdüğü, çocukluğunun geçtiği şehrin takımıyla Süper Lig’e çıktığı için mutlu olduğunu dile getirdi.

Samsunspor'da eski Scout Şefi Cafer Elek'in yeni takımı belli oldu! Samsunspor'da eski Scout Şefi Cafer Elek'in yeni takımı belli oldu!

"4 TAKIMDA DA SÜPER LİG'E ÇIKMA BAŞARISI YAKALADIM"

İhlas Haber Ajansı’na (İHA) konuşan Yusuf Abdioğlu, “Benim için çok özel bir durum. Son 4 takımın 4’ünde de Süper Lig’e çıkma başarısı yakaladım. Bu süreçte bir de Hatayspor ile Süper Lig’de ligi ilk 6 sıra içerisinde bitirdik. Ondan önce Hatay'da play-off finali nasip oldu. Son yıllarım çok başarılı geçti. Bir futbolcu zaten hep bunu ister. Memleketimin takımı Samsunspor’a geç geldim ama belki de doğru zaman bu zamandı. Samsunspor’a transfer olurken başarısız olmaktan endişeleniyordum. Buraya korkularımla beraber geldim. ‘Ya başarısız olursak’ diye. Bu da benim için bir özel bir durumdu. Şimdi şampiyon olduğumuz için şehrimin sokaklarında istediğim gibi geziyorum ve gezeceğim” dedi.

 "SAMSUNSPOR'DA KALICI OLMAYI UMUYORUM"

Süper Lig’de kadro yapılanmasının henüz yapılmadığını ama Samsunspor’da uzun yıllar kalıcı olmak istediğini vurgulayan Abdioğlu, “Samsunspor’da ilk senemdeki görevimi yerine getirdim. Süper Lig’e çıktık. Zaten Samsunspor’un yeri orasıydı. Bundan sonra inşallah güzel olur. Samsun halkı zaten gereken tepkiyi verdi. Süper Lig'de de inşallah bu sevgi devam eder. Süper Lig'deki kadro yapılanması hocalarımız, başkanımız ve yönetim kurulunun verdiği bilgiler doğrultusunda gerçekleşecektir. İnşallah bizler de burada kalıcı oluruz diye düşünüyoruz. Samsunspor'un ilk etapta ligde tutunması gerektiğini düşünüyorum. Bir temelin atılıp sonrasında hedefe doğru koşulması gerektiğine inanıyorum. Ama belki de böyle düşünülüp iyi bir takım, iyi bir aidiyet duygusu yakalanıp belki direkt hedefe oynayabilecek bir takım olur. Yeni sezonun flaş takımı belki de Samsunspor olur” diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.