SAMSUNSPOR'UN TRANSFER YASAĞINDA BELİRSİZLİK

FIFA'nın transfer yasağı olan Türk kulüpleri güncellemesinin ardından Yılport Samsunspor'un adının listede yer almaması kafaları karıştırdı. Transfer yasağı ile ilgili İsviçre Federal mahkemesinde devam eden mahkeme süreninin nihai kararını henüz açıklamadığı için büyük bir belirsizlik sürüyor.

BAŞKAN YILDIRIM SON DURUMU AÇIKLADI

Kanal S programcısı Selamet Atlı'ya özel açıklamalarda bulunan Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım:  “Herkes kafasına göre bir şey yazıyor, neyi nereden alıyorlar bilmiyorum ama doğrusu şu; Bizim transfer yasağımız var ama Federal mahkemede yürütmeyi durdurma kararı aldık mahkeme henüz sonuçlanmadı. FIFA ile yazışmalar görüşmeler devam ediyor. FIFA bize bu cezayı uygulamak istiyor bizde uygulatmak istemiyoruz. Bakalım nereye varacağız ama görünen şu Samsunspor transfer başladığında TMS'si kapatılacak gibi duruyor. Belki de kapatmayacaklar bilemiyoruz o nedenle şuan için transfer yasağında gözükmesek bile transfer dönemi geldiğinde FIFA mahkeme kararını verir dananın kuyruğu o zaman kopar şuan için benim bir şey demem yanlış olur.
Sonra transfer kaldırıldı deyip de kalkmadı yada devam ediyor deyip de  transfer geldi yanlışlık olur. Bende ses çıkarmıyorum çünkü Samsunspor'un dostu yok.  Herkes Samsunspor'un önünü kesmeye çalışıyor. Herkesin problemi bir yasağı var  herkes gizliyor ama bizim medyamız herşeyi konuşyor sonrada rakiplerde bizim üzerimize geliyor FIFA'ya bu yasağın kalkmaması için çalışıyorlar. 

NE OLMUŞTU?

Kırmızı - Beyazlılar Arvydas Novikovas ile sözleşme feshi konusunda FIFA ile davalık olmuştu. Temmuz ayında FIFA tarafından iki dönem transfer yasağı içeren bir karar gelmesi sonrası, kulüp, İsviçre’nin en ünlü avukatlık şirketiyle anlaşarak konuyu Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) taşınmıştı. Mahkeme kararı dolayısıyla ertelenen 2 dönemlik transfer cezası, FIFA tarafından kulübe ve TFF'ye gönderilen yazı ile birlikte yeniden aktif hale getirilmişti. 

NEJLA KAYA 

Samsunspor'da flaş Zeki Yavru gelişmesi! Samsunspor'da flaş Zeki Yavru gelişmesi!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Rahşan Çelik