'ORTALIK TOZ DUMAN'

Yıldırım, A Spor’da yaptığı açıklamada, bu sezon transferlerin zor geçtiğine değinerek, "Süper Lig'te ilk başkanlık dönemim. Konuştuğum menajerlerden ve kulüp başkanlarından aldığım bilgilerin doğrultusunda bu sezon için çok özel bir yıl diyorlar. Türkiye’deki ekonomik durumun iyi olmaması, kulüplerin yeterli finansmanı bulunmaması ve diğer taraftan da Avrupa piyasasının çok yüksekten açılması, menajerlerin devreye girip fiyatları yukarı çıkarmasıyla ortalık toz duman oldu. Bizlerde bu zor şartlarda hem kulübün geleceğini hem de bize verilen harcama limitleri doğrultusunda hem de kulübümüzün finansman durumu doğrultusunda transfer çalışmalarımıza başladık” diye konuştu.  

TARAFTARA SÖZ VERMİŞTİK

Yıldırım, 3 oyuncu daha transfer edeceklerine belirterek, şunları söyledi: "10 transfer yaptık ama gördük ki gelen transferlerin ardından kadromuzun Süper Lig için yeterli olmadığını görünce bu sayının artması gerektiği konusunda hem fikir sahibi olduk. Hocamız 4 yeni transfer daha istedi. Bende bu dördünün yeterli olmayacağını, 6 tane futbolcu almak zorunda olduğumuzu gördük. 6 transferle yola çıktık. Geçen hafta taraftarımıza söz vermiştik ve 3’ünü açıklayacağımız yönünde. Babası Samsunlu ve Samsunsporlu olan Ercan Kara’yı getirdik. Dimata’yı getirdik. Carlo Holse’yi getirdik. Bu üç oyuncu Samsun’a vardılar. Şimdi 3 futbolcu daha alacağız. Bunların bir 6 numara, bir 8 numara ve bir de kanat oyuncusu olacak”  

‘TAİT, MİDTSJO’DAN DAHA İYİ’

Fransız oyuncu Tait ile anlaştıklarını açıklayan Yıldırım, “Bugün sağlık kontrolünden geçtikten sonra kendisini Samsun’a göndereceğiz. Geriye bir 6 numara ve bir kanat bakıyoruz. İlk başta Galatasaray’dan Morutan’la ilgilendik. Ama satılacağını söylediler. Biz de alamayacağımızı söyledik. Midtsjo’yu da çok istiyorduk. Pendikspor’la anlaştıklarını söylediler. Para bile konuşmadık. Bizim getirdiğimiz oyuncu Midtsjo’dan daha iyi bir futbolcu. Onun için 8 numara olayı bitti. Şu anda Galatasaray’dan isteyebileceğimiz futbolcu yok. Samsunspor uzun yıllar sonra Süper Lig’e çıktı. Sağlam gelmek istiyoruz. Şunda iddialıyım, sezon sonu en az 6 futbolcumuzu kulüpler almak için kapımızı çalacaklar” diye konuştu.

ÇOLAK NE DEMİŞTİ

Bu arada, Kayserispor maçı sonrasında Avrupa Gol Kralı, Altın Ayakkabılı  köşe yazarımız Tanju Çolak, eksikliğe dikkat çekerek, şu ifadeleri kullanmıştı:  "Mağlupken bile otobüsü çekip bekliyor ve geri çekiliyoruz... İkinci ve üçüncü bölgede maçın son on dakikası hariç pas yapamadık... Girdiğimiz her pozisyonda Fofana vardı... Defansta biraz Drongelen,ortada biraz Emre, ileride Fofana ve oyuna girdikten sonra biraz Laura!.. Geri kalan bütün oyuncular vasat, anlayacağınız durumlar çok sakat... Ben demiştim demeyi sevmiyorum ama söylemek zorundayım dediklerim çıkıyor... "

Samsunspor - Kasımpaşa maçının ilk 11'leri belli oldu! Samsunspor - Kasımpaşa maçının ilk 11'leri belli oldu!

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.