Samsun'da birçok vatandaş, Kahramanmaraş merkezli 10 ili yıkan depremin ardından depremzedeler için el birliğiyle yardımda bulunuyor. Vatandaşlar yadımları, Cumhuriyet Meydanı'ndaki toplama noktasında görevlilere teslim ediyor. 

Kahramanmaraş’ta art arda meydana gelen iki büyük deprem sonrasında bölgede yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için  kentte ilgili tüm kurumlar harekete geçti. Kamu kurumlarının yardımlarının yanı sıra Samsunlular da afet bölgesine destek olmak için yardıma koştu. AFAD koordinesinde Cumhuriyet Meydanı ‘Deprem bölgesi yardım kabul araçları' konuşlandırıldı. Vatandaşlar battaniye, ayakkabı, kıyafet gibi insani yardım malzemelerini afet bölgesine göndermek için 'Deprem Bölgesi Yardım Kabul Araçlarına' getirdi. Ekipler tarafından yapılan yardımlar kayıt altına alınırken, Samsunlular afet bölgesine destek olmak için adeta birbirleriyle yarıştı.

Dev anket: Samsun'da Belediye Başkanları başarılı mı? Vatandaş kıyaslıyor TIKLA OY VER! Dev anket: Samsun'da Belediye Başkanları başarılı mı? Vatandaş kıyaslıyor TIKLA OY VER!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.