Kahramanmaraş’ta art arda meydana gelen iki büyük deprem sonrasında bölgede yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için  kentte ilgili tüm kurumlar harekete geçti. Kamu kurumlarının yardımlarının yanı sıra Samsunlular da afet bölgesine destek olmak için yardıma koştu. AFAD koordinesinde Cumhuriyet Meydanı ve İtfaiye Yerleşkesi’nde iki adet ‘Deprem bölgesi yardım kabul aracı’ konuşlandırıldı. Vatandaşlar battaniye, ayakkabı, kıyafet gibi insani yardım malzemelerini afet bölgesine göndermek için ‘Deprem Bölgesi Yardım Kabul Araçlarına’ getirdi. Ekipler tarafından yapılan yardımlar kayıt altına alınırken Samsunlular afet bölgesine destek olmak için adeta birbirleriyle yarıştı.

KIYAFETLERİNİ GETİRDİ

4 yaşındaki Siraç Şahinbaş, annesi ve babası ile birlikte depremzedelere yardım etmek için kendi kıyafetlerini getirdi. Baba Ali Şahinbaş, “Depremde zarar gören arkadaşlarına, pantolon, mont ve ayakkabıları gönderdi. Çok kötü bir durum. Allah kimsenin başına vermesin. Biz burada üşüyoruz orada insanlar ne yapıyor düşünmek istemiyorum. Çok üzücü bir durum” dedi.

Afet bölgesinden görüntüleri izlediğinde çok üzüldüğünü söyleyen Merve Güleç Yüzdemir, “Çok üzgünüz elimizden destek vermekten başka bir şey gelmiyor. Allah yardımcıları olsun. Elimizden geldiğince afet bölgesinde zor durumda olan vatandaşlara yardım etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde 10 ilde büyük yıkım yaşandı. 

Kahramanmaraş merkezli 10 ili yıkan depremin ardından Samsun'da vatandaşlar yardım toplama merkezlerine akın etti.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN. 

Samsun'da otomobil ile minibüs çarpıştı! Yaralılar var Samsun'da otomobil ile minibüs çarpıştı! Yaralılar var