İlkadım Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2024 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait İlan Reklam ve Çevre Temizlik Vergisi’nin ilk taksit ödemesinin son günlerinde yaşanacak yoğunluk ve aksamalarının önüne geçmek adına vatandaşlar uyarıldı.

Açıklamada, vatandaşların cezalı ödeme durumuna düşmemeleri adına2024 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ödemelerini zamanında yapmaları çağrısında bulunuldu.

Whatsapp Image 2024 05 22 At 15.05.15 (1)

‘‘ÖDEMELERİ İHMAL ETMEMELERİNİ RİCA EDİYORUM"

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz; “1319 sayılı Kanun hükümlerine Türkiye sınırları içinde bulunan bina ve arsalar emlak vergisine tabi tutuluyor. Bu vergiler senede iki eşit taksitte ödeniyor. İlk taksitin son ödeme günü 31 Mayıs 2024. Çevre temizlik vergisi de, belediyelerin sunduğu çevre temizlik hizmetleri için konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılardan alınıyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları ve cezalı duruma düşmemeleri için vergilerinin ilk taksitlerini 31Mayıs 2024 Cuma günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekiyor.

"İNTERNET ÜZERİNDEN ÖDEME YAPABİLİRLER"

Vatandaşlarımız, vergilerini hafta sonu açık olacak olan belediyemizin hizmet binası veznelerine; Meydan, Gazi Park, İlyasköy ödeme noktalarına nakit ve kredi kartı ile ödeyebilecekleri gibi www.ilkadim.bel.trsitemizin E- Belediye modülü ile internet üzerinden de ödeme yapabilirler. Belediyemize borcu bulunan vatandaşlarımızın ödemelerini ihmal etmemelerini rica ediyoruz” dedi.

Samsun'da tapu sahibi olmak isteyenlere kaçırılmayacak fırsat! Samsun'da tapu sahibi olmak isteyenlere kaçırılmayacak fırsat!

FİKİR İŞÇİSİ: NEJLA KAYA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Aslı Atasoy