Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun (TİESF) yaptığı açıklamaya göre Brezilya’nın Par de Minas kentinde 20 ülkenin katılımıyla devam eden şampiyonada milli sporcu Furkan Büyükgöze, tarihi bir başarıya imza attı. Aynı zamanda Samsun Konuşan Eller İşitme Engelliler Spor Kulübü sporcusu olan Furkan Büyükgöze, Brezilya’daki şampiyonada tek erkekler kategorisi final maçında Güney Koreli rakibi Myeongsoo Seo ile karşılaştı. Müsabakada rakibine mağlup olan Furkan Büyükgöze, gümüş madalyanın sahibi oldu.

"GURUR DUYUYORUZ"

TİESF Başkanı Kerim Vural, “İşitme engelli badminton tarihinde bir ilki gerçekleştiren Furkan, badminton tarihine adını yazdırdı. İnanıyorum ki Furkan'ın başarılarının devamı gelecektir” dedi. Konuşan Eller İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı İlkay Kocabay da Türkiye ve Samsun’a bu başarıyı yaşatan sporcu ile gurur duyduklarını söyledi.

"BÜYÜK BİR ÇALIŞMANIN EMEĞİ"

Bafraspor, Polat Özkan'a emanet  Bafraspor, Polat Özkan'a emanet 

Sporcunun antrenörleri Burak Baloğlu ve Mazhar Büyükgöze ise bu derecenin büyük bir çalışmanın emeği olduğunu belirtirken, Furkan Büyükgöze'nin şampiyonada gümüş madalya kazanmasının Türkiye tarihinde bir ilk olduğuna vurgu yaparak hem Samsun hem de Türkiye adına mutlu ve gururlu olduklarını dile getirdiler.

NEDİM AYDIN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.