Samsunlu 15 Temmuz gazileri, Samsun Medya Grubu'na o geceyi anlattı. 15 Temmuz gazileri Cihan Korkmaz ve Yaşar Besler o gece, canları pahasına direndiklerini dile getirdi

Hain darbe girişiminin yaşandığı gece İstanbul'da bulunan Samsunlu Cihan Korkmaz ve Yaşar Besler, "Aynı şey yine olsa yine direniriz. O gece millet iradesi büyük bir zafer kazandı" dedi.

38 ŞARAPNEL PARÇASI ÇIKTI

Gazi Yaşar Besler, 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişimini işten eve giderken öğrendiğini söyledi. İstanbul-Şişli'de bulanan Halide Edip Adıvar Mahallesi'ndeki arkadaşı ile buluşarak Boğaziçi Köprüsü'ne yöneldiklerini anlatan Besler, bu sırıda TRT binasının ele geçirildiğini öğrendiklerini ifade etti.  Samsun Medya Grubu'na açıklamalarda bulunan 15 Temmuz gazisi Yaşar Besler, "TRT binasının ele geçirildiğini öğrendiğimizde bizimle birlikte bir sürü insan oraya doğru yöneldi. Bu sırada darbeci askerler tarafından üzerimize ateş açıldı. Siper alarak yere yattık. Silah sesleri kesilince etrafımızda bir sürü insanın yaralandığını ve hayatını kaybettiğini gördük. Yaralıları ambulanslara taşıdık. Bu sırada tekrar ateş açıldı. Mahalle arkadaşımın yanına doğru gitmeye çalışırken, şarapnel parçaları bana isabet etti. Ben olayın sıcağı ile bu durumu fark etmedim. Yaralı birine yardımcı olurken, ambulansta benimde kanlar içinde olduğumu gördüler ve beni de hastaneye götürdüler. Hastanede sırtımdan 38 şarapnel parçası çıkartıldı. Tedavimi olduktan sonra ben tekrar yaralı halde köprüye giderek darbecilere karşı direndim. O gece millet iradesi kazandı" dedi.

CANIMIZ PAHASINA DİRENDİK

15 Temmuz gazisi Cihan Korkmaz da o gece TRT radyo binasına giderken açılan ateş sonucu sağ ve sol bacağından yaralandığını belirtti. Korkmaz, şöyle konuştu:
"Allah'ım ülkemize bir daha böyle bir şey yaşatmasın. Çok kötü bir geceydi. Her yerde yaralılar ve hayatını kaybedenler vardı. Canımız pahasına vatanımızı darbecilere karşı koruduk. Ve millet iradesi galip geldi. Allah bir daha öyle bir günü yaşatmasın ama şuan olsa yine o direnişe giderim. Söz konusu vatansa gerisi teferruat." 

Haydar ÖZTÜRK

Çarşamba'da kaza! Otomobilin çarptığı bir kişi yaralandı Çarşamba'da kaza! Otomobilin çarptığı bir kişi yaralandı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.