Samsun'dan İki Firma Dahilde İşleme İzin Belgesi Aldı Samsun'da iki firmaya dahilde işleme rejimi kapsamında 2022 yılı Şubat ayında izin belgesi düzenlendi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu: "2023 için kararlıyız" AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu: "2023 için kararlıyız"
Samsun'dan İki Firma Dahilde İşleme İzin Belgesi Aldı Samsun'da iki firmaya dahilde işleme rejimi kapsamında 2022 yılı Şubat ayında izin belgesi düzenlendi. Samsun'da Bafra ve Çarşamba'da bulunan iki firmaya dahilde işleme izin belgesi verildi. Ticaret Bakanlığı’nın, Şubat 2022 dönemine ilişkin dahilde işleme izin, yurt içi satış ve teslim, hariçte işleme izin ile firma talebine istinaden iptal edilen dahilde işleme izin belgesi listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, geçen ay 645 firmaya dahilde işleme izin belgesi verilirken 12 yurt içi satış ve teslim belgesi hazırlandı. Şubatta firma talebine istinaden iptal edilen dahilde işleme izin belgesi sayısı 18 olarak gerçekleşti. Resmi Gazete'de yayımlanan 2022 yılı Şubat ayı dahilde işleme belgesi listesinde ise Samsun'dan Pakun Üretim Gıda San. ve Tic. A.Ş ile Yağız Tekstil San. ve Ticaret A.Ş yer aldı. DAHİLDE İŞLEME İZİN BELGESİ NEDİR? Dahilde İşleme İzin Belgesi kullanarak, Yurt içinden ve yurtdışından Gümrük vergisi, KDV ve KKDF ödemeden alınan hammaddelerle üretimi yapılan ürünlerin; İhracat yapılarak belge sorumluluğunu karşılayan etkili bir destek sistemidir. Samsun Medya Grubu SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.