SAMSUN’DAN GİDEN EKİPLER 1 VATANDAŞI DAHA KURTARDI

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde bilanço her geçen dakika ağırlaşıyor. Deprem 10 şehirde büyük hasara yol açarken, arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Samsun’dan giden ekipler de enkaz kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Bu gün Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada öğlen 12.00’de enkaz altından bir vatandaşın daha sağ olarak kurtarıldığını duyurdu.

Samsun Valiliğinin sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekilde:

Doç. Dr. Onur Öztürk, Kanal S ekranlarında konuştu: Geleneksel Tamamlayıcı Tıp nedir? Doç. Dr. Onur Öztürk, Kanal S ekranlarında konuştu: Geleneksel Tamamlayıcı Tıp nedir?

Depremin ardından hızla bölgeye intikal ederek başladıkları arama-kurtarma çalışmalarını gece-gündüz demeden kesintisiz bir şekilde sürdüren ekiplerimiz bir cana daha ulaşmak, bir kişiyi daha sevdikleriyle buluşturmak için dondurucu soğuğa rağmen insanüstü bir gayretle çalışıyor.

Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinatör olarak görevlendirildiği ve Samsun’un personel, iş makinesi ve yardım tırları da dahil olmak üzere tüm imkanlarıyla yoğun bir çalışma yürüttüğü Elbistan'da bugün saat 12.00'de bir vatandaşımız daha sağ Samsun Valiliği.

 

Allah bütün deprem bölgelerinde canla başla çalışan tüm ekiplerimizden razı olsun, işlerini kolaylaştırsın.