SAMSUN’DAN JENERATÖR DESTEĞİ

Samsun'da bulunan kurum ve kuruluşlar deprem bölgelerinin yaralarını sarmak için seferber oldu. O kurumlardan biri olan YEDAŞ, deprem bölgesine elektrik vermek için çalışmalarına başladı. Samsun'dan giden ekipler, depremin yıkıp geçtiği Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki elektrik firması ekipleriyle koordineli şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için canla başla çalışıyor.

JENERATÖRLERİ TAŞIYAN KAMYONLARDAN BİRİ KAZA YAPTI

 İlk olarak 24 adet yola çıkan, yolda jeneratörleri taşıyan kamyonlardan biri kaza yapması sonucu sayısı 20'ye düşen jeneratör ise Elbistan'a ulaştı.

TRAFO BÖLGESİNDEKİ AYDINLATMALARIN TAMAMININ ONARIMINI YAPTILAR

 Aynı zamanda sahada enerji arızını sağlamak için çalışmalar yürüten ekipler, AFAD çadırı ve toplanma merkezinin sokak aydınlatmalarını kontrol etti. Atık olan sigortaları kaldırdı. Trafo bölgesindeki aydınlatmaların tamamının onarımını yaptı. Ankara Büyükşehir Belediyesinden gelen fırın aracına ve organize sanayi bölgesine enerji verdi. Deprem bölgesine ayrıca içerisinde gıda bulunan bir tır da yollayan YEDAŞ, afet bölgesinde çalışmalarına devam ediyor.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta Kanal S'de konuştu! Samsun'a hızlı tren sözü  İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta Kanal S'de konuştu! Samsun'a hızlı tren sözü 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.