SIK SIK KAZALAR YAŞANIYOR

Ankara yolu Anadolu Bulvarı üzerine 2017 yılında Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce inşa edilen kavşak, Atakum ve çevre yolu ile birlikte şehir merkezini birbirine bağlıyor. 2017’de trafiği rahatlatması için yapılan kavşakta 'U' şeklindeki keskin bir alt geçit bulunuyor. Kavşak, sabah ve akşam saatlerinde trafik yoğunluğu nedeniyle kilitleniyor. Baş döndüren alt geçit ise sürücülere zor anlar yaşatıyor. Yapılma amacına karşın ihtiyaca cevap veremeyen kavşakta hemen hemen her gün en az 1 araç virajı alamayarak kaza yapıyor.

Samsun Canik'te kaza! Samsun Canik'te kaza!

YEŞİLKENT KAVŞAĞI REVİZE EDİLECEK

Sürücüleri tedirgin eden kavşak, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından revize ediliyor.

PROJE ONAYLANDI

Yeşilkent Kavşağı Revize Projesi, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı. Projede çalışmalar devam ederken, sanat yapıları uygulama projeleri ise devam ediyor.

SAMSUN ŞEHİR HASTANESİ'NE ÇİFT KÖPRÜ

Yapımı devam eden Samsun Şehir Hastanesi’ne ulaşımı kolaylaştırmak için Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından sanat yapıları yapılacak. Proje 8 Aralık 2022 itibariyle karayolları yol ağına alınmış olup, söz konusu yolun proje ihalesi 23 Ocak’ta yapıldı. Proje kapsamında toplam uzunluğu 210 metre çift köprü, 1 adet farklı seviyeli kavşak, 3 adet hemzemin dönel kavşak ve 1 adet altgeçit yapılması planlanıyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.