SAMSUN'DA 4 ÇİFTÇİYE YÖREM-55 TOHUMU 

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan proje kapsamında 4 çiftçiye "Yörem-55" yem bitkisi tohumu teslim edildi.

EĞİTİM VERİLDİ 

Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsünden tedarik edilen tohumlarla deneme parselleri oluşturulacak. Düzenlenen bilgilendirme toplantısında çiftçilere ve teknik personele yetiştiricilik konusunda eğitim verildi.

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, İYİ Parti'nin ret kararını değerlendirdi: "Yerelde işbirliği olabilir" CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, İYİ Parti'nin ret kararını değerlendirdi: "Yerelde işbirliği olabilir"

TARLA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ 

19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü ortaklığında yürütülecek proje kapsamında çiftçi toplantıları ve tarla günü etkinlikleri gerçekleştirilecek.

"NEKTAR VE POLEN KAYNAĞIDIR"

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip Baykal, projeyle yerli ve milli yem bitkisi çeşidi olan Yörem 55'in yaygınlaştırılmasını sağlayacaklarını belirterek, "Yörem 55 tohum çeşidinin yeşil ve kuru ot verimi oldukça yüksektir. Sezonda bir kez biçme işlemi yapılmaktadır. Yabancı tozlanmayla çoğalmaktadır. Bu sebeple bombus arıları ve bal arıları için de iyi bir nektar ve polen kaynağıdır." ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.