Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan meclis üyeleri Hasan İpek, Ayhan Ayvaz ve Füsun Uzun ile birlikte Yalı Kafe'nin son yapılan imar plan değişikliğinin iptal istemi ile İdare Mahkemesine dava açtıklarını söyledi.

29-yalı-1

İMAR HUKUKUNA AYKIRI

Tekcan, konuya ilişkin Samsun Medya Grubu'na yaptığı açıklamada, "Yalı Kafe ile ilgili mücadelemiz sürecek. Burada yapılan imar plan değişliği imar hukukuna aykırıdır. Aşırı betonlaşmaya yol açacak bu plan değişikliğinin iptali için davamızı açtık. Aynı zamanda Yalı Kafe'nin inşaat ruhsatının iptali için de dava açtık. Bu dava sürerken ve bu plan kesinleşmeden inşaat durmadı. Plan yürürlüğe girmeden Yalı Kafe alınında yapılan inşaat faliyetleri kaçak hükmündedir" dedi.

29-yalı

MİMARLAR ODASI DAVA AÇAÇAK

Öte yandan Samsun eski Mimarlar Odası Başkanı ve 47. Dönem Merkez Yürütme Kurulu üyesi İshak Memişoğlu'da, Kurupelit Marina, Emek Park ve Yalı Kafe için yapılan imar plan değişikliklerine dava açma hazırlığında olduklarını açıkladı. Memişoğlu, Samsun Medya Grubu'na yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

"Yalı Kafe ve Kurupelit Marina ile ilgili yapılan imar plan değişikliklerine dava açacağız. Bunun için itiraz süresinin dolmasını bekliyoruz. Davalar ile ilgili hazırlıklarımızı yaptık. Emek Park imar plan değişikliğine ise dava açıldı."

Haydar ÖZTÜRK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN