Samsun'un uydudan yayın yapan tek televizyonu Kanal S'nin muhabirleri, son günlerde sıkça yaşanan sağlıkta şiddet olaylarını vatandaşlara sordu. Vatandaşların bazıları, hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları kınayarak, caydırıcı önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

CEZALAR CAYDIRICI DEĞİL

Ahmet  CEBECİ: Doktorlara yapılan büyük bir hata. Ceza yok, kanun yok. Caydırıcı ceza verilmiyor. Hasta olduğumuz zaman doktora koşuyoruz. Onlara karşı yapılan şiddet olacak şey değil. Doktorlarımız olmasa bizim ayakta kalmamız mümkün değil. Şiddetin nedeni geçim sıkıntısından kaynaklanıyor bence. İster istemez piskolojisi bozuluyor milletin.

HAKKIYLA İŞLERİNİ YAPIYORLAR

Nergiz HÜKÜMDAR: Sağlıkta şiddeti kabul etmiyorum. Hekimlerimizden Allah razı olsun. Güzel çalışıyorlar. Hepsi hakkıyla işini yapıyor. 

ŞİDDET İNSANLIĞA SIĞMIYOR

Savaş Hakkı AYDIN: Şiddeti gerçekleştirenleri kınıyorum. Çünkü insanlar hastalandıkları zaman tek gidecekleri yer çaresizce hastanedir. Hastanelerdeki tüm çalışanlar, hastalarımıza hizmet etmek için var. Zaten Hipokrat yemini etmişlerdir doktorlarımız. Bu şiddetin insanlığa sığmadığını ve çağ dışı olduğunu düşünüyorum. Bunların son bulmasını istiyorum ve vatandaşlarımızın duyarlı olması için devletimizin de adım atması gerektiğini düşünüyorum. 

SAYGI GÖSTERMEMİZ LAZIM

Muzaffer DEMİRCİ: Doktorlara yönelik saldırıya karşıyım. Olmaması lazım. Bize hizmet verenlere saygı göstermemiz lazım. Böyle olaylar oluyor. Maalesef ceza verilmiyor. Bu olayları yapanlar dışarda geziyor. Çok karşıyız bu durumlara.

CEZALAR AĞIR OLMALI

Dursun Ali YAPICI: Doktorlarımızdan Allah razı olsun. Doktorlar olmasa bizim halimiz ne olurdu? Bu şiddeti yapanları kınıyoruz ama cezası da biraz ağır olsun. Yazıktır insanlar sabah başlıyor ertesi güne  kadar nöbette duruyorlar bazen. Bunlar hep bizim için. Doktorlarımıza saygı duyalım. Allah onlardan razı olsun. Böyle durumlara çok üzülüyoruz.

BAZILARININ TAVIRLARI HOŞ DEĞİL

Hanife COŞKAN: Doktorlara şiddete çok karşıyım ama bazen onların da tavırlarından hoşlanmadığım oluyor. 

SERT TEPKİYLE KARŞILAŞABİLİYORUZ

Yasemin ÖZER: Şiddete karşıyız ama bazı soruları hiç cevaplamıyorlar. Gerçekten bizim de sabrımız taşıyor bazen. Hepimiz bir şekilde şiddete karşıyız ama bir şey sorduğumuz zaman çok sert bir tepkiyle karşılaşıyoruz.

GEREKEN DÜZENLEME YAPILMIYOR

Aysu Sena EREZ: Yasa olarak yeterli düzenleme yapılmadığı için bunun önüne geçilemiyor. Bence bir kez buna benzer bir şiddet olayına karışanların, doktor veya sağlık personeline şiddet uygulayan insanların sağlık hizmeti alma hakkı ellerinden alınmalı. Sadece paralı şekilde hizmet alabilmeli. Bunu bile yapsalar gerçekten insanlar böyle olayları bırakır. 

ALLAH FIRSAT VERMESİN

Şükrü FIRINCI: Allah'tan sonra doktorlarımıza emanetiz. Doktorlarımıza bile bile hakaret edenlere, saldırı gerçekleştirenlere Allah fırsat vermesin. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne yine yargı şoku! Yürütmeyi durdurma istemi reddedildi Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne yine yargı şoku! Yürütmeyi durdurma istemi reddedildi

ŞİDDETLE BİR ŞEY ÇÖZÜLMEZ

Ali ÇETİN: Hekimlere yapılan saldırıları ben kendi adıma lanetliyorum. Şiddetle bir şey çözülmez. 

GÖZDE ARI

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.