MEHMET MUŞ MÜJDESİNİ VERMİŞTİ 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Dr. Mehmet Muş'un Ticaret Bakanı olduğu dönem müjdesini verdiği, kamuoyu gündemine taşıdığı ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı olunca ödenekleri çıkararak hayata geçirdiği Samsun başta olmak üzere Karadeniz Bölgesi'nin sağlık alanında ihtiyaç duyduğu yapımı devam eden bin 103 yataklı Samsun Şehir Hastanesi'nin ulaşım yolu Samsun-Ordu Çevre Yolu'na bağlanacak şekilde projelendirildi. 

Mehmet Muş kimdir? Ticaret Bakanlığına Mehmet Muş atandı... - Son Dakika  Haberleri

SAMSUN ŞEHİR HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK? 

Samsun başta olmak üzere Karadeniz Bölgesi'nin sağlık alanında ihtiyaç duyduğu, yapımı devam eden bin 103 yataklı Samsun Şehir Hastanesinin 2024 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. Hastaneye ulaşımı sağlayacak olan ve mevcut imar planına göre yapılacak Şehir Hastanesi bağlantı yolu, Samsun çevre yoluna bağlanacak şekilde projelendirildi. Söz konusu bağlantı yolu 8 ocak tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğü yol ağına alındı. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından 16 Haziran 2023 tarihinde ihale edilen projede 8 Haziran 2023 tarihinde yapım çalışmalarına başlandı.

HAZİRAN AYI SONUNDA BİTİYOR

Proje ile geometrik standartların yükseltilerek güzergahın tamamının aynı standart ve konforda tamamlanarak hastaneye ulaşımın sağlanması amaçlanıyor. Toplam uzunluğu 5,3 kilometre ve 2x3 şeritli bölünmüş yol bitümlü sıcak karışım standardındaki ihale kapsamında; 2x250 metre uzunluğunda 2 adet çift köprü ve 1 adet farklı seviyeli kavşak bulunuyor. Samsun'da ulaşımında önemli yer tutan yatırımın hayata geçirilmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda işe başlama tarihinden bugüne kadar toprak işleri, sanat yapıları ve üst yapı imalatlarında çalışmalar yürütüldü. Yolun bir bölümünde bitümlü temel serimi tamamlandı. Haziran ayı sonunda çevre yolu ile hastane acil girişi arasındaki 2,2 kilometre uzunluğundaki kesim, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol olarak tamamlanarak Şehir Hastanesinin bağlantısı sağlanmış olacak.

Samsun'da uzman çavuşun şüpheli ölümü! Samsun'da uzman çavuşun şüpheli ölümü!

Hastane yolu şantiyesinde geri kalan kısımların tamamlanması için Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce çalışmalara hızla devam ediliyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: İHA