MEVLİTE GİDERKEN TRAKTÖRDEN SAVRULAN KAĞITLARI GÖRDÜ 

İlçede esnaflık yapan Hüseyin Satılmış, dün vefat eden babası için düzenlenen mevlit programına katılmak amacıyla aracıyla evine giderken, Aslançayırı Mahallesi mevkisinde önünde giden traktörden kağıtların savrulduğunu gördü.

13 BİN 600 LİRAYI TOPLADI 

Aracını durdurarak kağıtların para olduğunu anlayan Satılmış, yola ve araziye dağılan 13 bin 600 lirayı topladı.

PARAYI SAHİBİNE TESLİM ETTİ 

Satılmış'ın çevredeki mahallelerin muhtarlarına haber vermesi sayesinde paranın, Sivrikese Mahallesi'nde ikamet eden Zülkarneyn Özgen'e ait olduğu belirlendi. Özgen ile bir araya gelen Satılmış, bulduğu parayı teslim etti.

"ÇOK MUTLU OLDUM"

Samsun'dan kiraladığı araçla yola çıkan ABD'li aile kaza yaptı! Samsun'dan kiraladığı araçla yola çıkan ABD'li aile kaza yaptı!

Özgen, Satılmış'a teşekkür ederek, "Canlı hayvan pazarından hayvan almaya gittim ancak alamadan döndüm. 20 bin lira para vardı üzerimde. Traktör ile dönerken cebimde bulunan paranın 15 bin lirası düşmüş, fark etmedim. Daha sonra kardeşim bana ulaştı, çok mutlu oldum." dedi.

"ÇOBAN DA YARDIM ETTİ"

Satılmış ise dün öğle vakti evine giderken önündeki traktörden para saçıldığını gördüğünü dile getirerek, şunları kaydetti:

"İlk olarak kağıt parçası sandım. Para olduğunu fark edince durdum. Yola ve araziye dağılan parayı toplamaya başladım. Orada bir de çoban vardı, o da yardım etti. Traktöre seslendim ama durmadı. Biz parayı toplayana kadar gözden kayboldu. Mevlitten sonra çevre mahallelere haber verdim, parayı düşüreni bulmak için. Telefon numaramı bırakmıştım. Bana geri dönüş yaptılar. 13 bin 600 lira topladım, şimdi sahibine teslim ediyorum."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: AA