TOKİ Başkanı Ömer Bulut'tan bir son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada Bulut, 250 bin ssyal konut projesi kapsamında temellerin ne zaman atılacağı konusuna değindi ve tarihi açıkladı.

GEÇEN SENE KURALAR ÇEKİLDİ

TOKİ sosyal konut projesi kapsamında 250 bin konutu kazanan adaylar geçen sene Kasım ayında çekilmeye başlandı ve 2023 yılı başına kura çekimleri sona erdi. Kura çekimlerinin sona ermesi ile birlikte kazanan adaylar belli oldu. Kurada kazanan adaylar evlerin temellerinin ne zaman atılacağını, ihalelerin ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı.

Gürkan Sarıkaya ile Günaydın Samsun 30 Kasım Perşembe Gürkan Sarıkaya ile Günaydın Samsun 30 Kasım Perşembe

DEPREM FELAKETİ 250 BİN SOSYAL KONUTU ERTELEMİŞTİ

TOKİ sosyal konut projesi normal şartlarda kısa sürede başlayacaktı ancak 6 Şubat'ta meydana gelen büyük depremlerden sonra proje ertelendi. Bir süre ertelenen projelerle ilgili son dakika açıklaması geldi.

"250 BİN KONUT PROJESİ İNŞAATLARI BAŞLIYOR"

TOKİ Başkanı Ömer Bulut'tan konu ile ilgili bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada Bulut, TOKİ eliyle yapılacak 250 bin konut hakkında bilgi verdi. 6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketini hatırlatan Bulut, deprem bölgesi için ciddi bir çalışma başlattıklarını söyledi ve sosyal konut projesi ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Burada inşaatlarımız devam ederken diğer şehirlerimizdeki sosyal konut çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Geçen yıl açıkladığımız 250 bin sosyal konut uygulamasında 50 bin konutun ihalesini yaptık. İstanbul'daki sosyal konutlar için çalışmaları tamamladık. Yılbaşından sonra onların da temellerini atmaya başlayacağız"

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.