Samsun Çiftlik Mahallesi'nde silahlı saldırı! 2 şüpheli yakalandı Samsun Çiftlik Mahallesi'nde silahlı saldırı! 2 şüpheli yakalandı

19 Mayıs ilçesindeki üreticilerin kapasitelerinin artırılması amacıyla 15 çiftçiye yönelik teknik gezi gerçekleştirildi.

ÜRETİCİLER BİLGİLENDİRİLDİ

Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsüne bağlı deneme tarlalarında yem bitkisi üretim alanları, Gelemen üçgülü, İlkadım yem bitkisi ve çeşitleri ile ilgili ziraat mühendisleri Necla Çankaya ve Fatih Alay eşliğinde üreticilere bilgilendirme yapıldı.

VERİMLİ ARAZİLER

19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip Baykal, ilçelerinin tarımsal anlamda son derece verimli tarım arazilerine sahip olduğunu belirterek, "Üretici profilimiz de gelişime son derece açık durumda. Bizler de onların gelişimine katkı sağlamak amacıyla gerek eğitim çalışmalarımız gerekse bu tarz iyi uygulama örneklerini ziyaret çalışmalarımızla kapasitelerini artırmaya çalışıyoruz. Tarımsal anlamda önemli bir paydaşımız olan OMYEGDER de yaptığı çalışmalarla 19 Mayıs ilçesinin tarımını ve katma değerli ürünlerini geliştirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor." dedi.

​​​​​​​SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.