BAFRA'DA KÜÇÜK ÇOKUK SU KANALINA DÜŞTÜ

Aktekke Mahallesi Doğan Kaya yolu üzerinde piknik yapan ailenin çocukları Bilal Esat Durmuş (13), su kanalına düştü.

OĞLUNU KURTARMAK İÇİN ATLADI

Baba Hasan Durmuş (41) da oğlunu kurtarmak için kanala atladı.

BABA-OĞUL AKINTIYA KAPILDI

Akıntıya kapılan baba ve oğlunun kurtarılması için yapılan ihbar üzerine olay yerine itfaiye, jandarma ve cankurtaran ekipleri sevk edildi.

 SUDAN ÇIKARILDILAR

Bilal Esat Durmuş, bölgede hayvan otlatan Muhammed Demir tarafından sudan çıkarıldı.

Baba Hasan Durmuş ise yaklaşık yarım saat sonra Bafra Organize Sanayi Bölgesi yakınlarında itfaiye ekipleri tarafından kanaldan çıkarıldı.

TEDAVİ ALTINA ALINDI

Baba ve oğlu sağlık ekipleri tarafından Bafra Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bilal Esat Durmuş, buradaki müdahalenin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi, baba ise yoğun bakıma alındı.

Samsun'da fındık işçilerini taşıyan minibüs takla attı! Çok sayıda yaralı var Samsun'da fındık işçilerini taşıyan minibüs takla attı! Çok sayıda yaralı var

ÇIĞLIKLARI DUYUNCA YARDIMA KOŞTU

Çocuğu kurtaran Muhammed Demir, hayvan otlatmak için bölgede olduğunu ve çığlıkları duyunca kanalın yanına gittiğini belirterek, "Aşağıya indiğimde kalabalık gördüm. Çocuk suya düşmüş, babası da peşinden çocuğunu kurtarmak için atlamış. Biz de kanalın başına gittik, baktık çocuk daha gelmemiş, kanalın yanından yavaş yavaş giderken baktım çocuk suyun içinde yüzüyor. Ben de görür görmez atladım çocuğu çıkardım. Yetkililer hemen çocuğu hastaneye götürdü." dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.