İlkadım ilçesi Liman Mahallesi Şehit Yusuf Keskin Sokak'ta market-kırtasiye dükkanı işleten Usta ailesi, oğullarının düğün günü tüm sermayelerini sel sularına kaptırdı. Giriş katta bulunan iş yerindeki tüm mallar, fotokopi makineleri ve elektronik eşyalar kullanılamaz hale geldi.

"BOĞULMA TEHLİKESİ ATLATTIK"

4 gündür selin oluşturduğu tahribatı gidermeye çalıştıklarını ifade eden iş yeri sahibi Aydın Usta, “Selin üstünden 4 gün zaman geçti. Hala zarar tespiti yapıyoruz. Bir hafta daha kendimize gelemeyiz. Zararımızı şu anda 700 bin TL olarak öngörüyoruz. Düğünümüz de vardı ama o mutlu günümüzü göremedik. Ertelemek zorunda kaldık. Dükkanımızı 2 metreye yakın su bastı, bütün malzemelerimiz gitti. Biz de malzemeleri kurtarmaya çalışırken boğulma tehlikesi atlattık. Kapı açık olunca kendimizi zor kurtardık. Tüm malzemelerimiz de sel sularıyla birlikte gitti. Bazı büyük markalar zarar gören ürünleri geri alacaklarını söylediler. Diğer yiyecek malzemelerinin tamamını ise çöpe atacağız. En büyük kaybımız ise fotokopi makineleri oldu. 3 fotokopi makinesi, terazi, bilgisayar ve diğer elektronik eşyalar da bozuldu. Allah daha beterinden korusun” dedi.

SEL DÜKKANI VURDU DÜĞÜN ERTLENDİ 

Selden kalan ürünleri markalarına göre ayırmaya çalışan Esma Usta ise, “Sel günü düğünümüz vardı. 1 Ekim’e ertelemek zorunda kaldık. Zararımız çok büyük. Her şeyimizi kaybettik” diye konuştu.

YARDIM BEKLİYORLAR

Usta ailesi, selden mağdur olan diğer işletmeciler gibi yetkililerden yardım istedi.

Samsun'da havada dehşet! Samsun'da havada dehşet!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.