Samsun Büyükşehir Belediyesi Vezirköprü İtfaiye Grup Amiri Alper Çoruh, Vezirköprü Devlet Hastanesi personeline muhtemel yangında yapılması gerekenler hakkında tatbiki olarak bilgiler aktardı. Vezirköprü Devlet Hastanesinde doktor, hemşire ve çalışan personele yönelik gerçekleştirilen yangın eğitiminde, yakıt, ahşap ve plastik gibi yanan cisimleri yanma esnasında nasıl müdahale edileceği tatbiki olarak gösterildi.

SAMSUN'DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YANGIN EĞİTİMİ

Vezirköprü İtfaiye Grup Amiri Alper Çoruh, günlük yaşamda her bireyin başına gelebilecek doğal afetlerden, yangınlarda soğuk kanlı olup, yangına ilk müdahalenin çok önemli olduğunu belirterek, "Vezirköprü İtfaiye Amirliği olarak kurumlarımızdan gelen teklifler doğrultusunda yangınlarda alınacak önlemler ve müdahale konusunda teorik ve pratik uygulamalar hakkında bilgiler veriyoruz" dedi.

Whatsapp Image 2024 07 04 At 18.47.02

YANAN CİSME MÜDAHALE GÖSTERİLDİ

İtfaiye ekipleri tarafından hastane bahçesinde yapılan tatbikatta yanan bir cisme yangın söndürme tüpü ile nasıl müdahale edileceği önce itfaiye ekipleri tarafından gösterilirken, daha sonra hastane personeli tarafından da tekrar edildi.

Samsun'da fındıkta rekolte çalışmaları tamamlandı Samsun'da fındıkta rekolte çalışmaları tamamlandı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN

Kaynak: İHA