6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun çerçevesinde yapı maliklerden birinin veya kanuni temsilcisinin müracaatı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca lisanslandırılmış firmalar tarafından riskli yapı tespiti yapılarak Samsun’daki Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğüne sunuluyor.

SAMSUN'DA 2 BİN 121 ADET BİNA RİSKLİ

Samsun'da tespit edilen riskli yapılar hakkında bilgi veren Samsun Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Tevfik Akçay, "Samsun genelinde toplam 2 bin 121 adet binaya riskli yapı tespiti yapılmıştır. Bu binalarda 4 bin 579 adet konut ve bin 224 adet işyeri olmak üzere toplamda 5 bin 803 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.

AK Parti Samsun'dan 7 yaşındaki Ömer Halis Şen'e anlamlı hediye AK Parti Samsun'dan 7 yaşındaki Ömer Halis Şen'e anlamlı hediye

Ayrıca 6306 sayılı Kanun kapsamında yapı maliklerine 18 ay kira yardımı, kiracılara ise defaten (iki aylık kira yardım bedeli tutarında) taşınma yardımı yapılmaktadır. Bu kapsamda ilimizde 6306 sayılı Kanun'un yürürlüğe girdiği tarihten itibaren yapı maliklerine ve kiracılara toplamda 38 milyon 864 bin 635 TL ödeme gerçekleştirilmiştir" dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN

Kaynak: İHA