SAMSUN'DA MEME KANSERİNE KARŞI FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

İl Sağlık Müdürlüğünce "Meme Kanseri Farkındalık Ayı" kapsamında düzenlenen yürüyüş, Verem Savaş Dispanseri önünden Halk Sağlığı Hizmetleri Trampet Takımı eşliğinde başladı.

DÖVİZLERLE YÜRÜDÜLER 

Yakalarına pembe kurdele takan ve "Önlemini al sevdiklerinle kal", "Bana olmaz dememeli", "Kendinizi sevin taramaya gelin" yazılı dövizler taşıyan katılımcılar, Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

AA-20221026-29259398-29259396-SAMSUNDA_MEME_KANSERI_FARKINDALIGI_ICIN_PEMBENI_AL_GEL_YURUYUSU_DUZENLENDI

"ERKEN TEHŞİS SON DERECE ÖNEMLİ"

İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, gazetecilere, ekim ayının meme kanseri farkındalık ayı olduğunu, vatandaşları bu konuda bilgilendirmek için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Meme kanserinde diğer kanser türlerinde olduğu gibi erken teşhisin son derece önemli olduğuna işaret eden Oruç, "Kanser taramaları Sağlık Bakanlığımız tarafından ücretsiz yapılmakta. Meme kanseriyle ilgili mamografi çekiliyor. Tüm kanser taramaları Tarama ve Eğitim Merkezleri, Toplum Sağlığı Merkezleri, Sağlıklı Hayat Merkezleri, Aile Sağlığı Merkezlerinde ücretsiz yapılmakta. Vatandaşlarımızın bu merkezlerimize uğramalarını istiyoruz." dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.