Samsun'da Cumhur İttifakı'nın hedefi 17+1 Samsun'da Cumhur İttifakı'nın hedefi 17+1

Vali Orhan Tavlı, Samsun Üniversitesi'nin, Milli Teknoloji Hamlesi seferberliği çerçevesinde üzlkede özellikle havacılık, uzay ve teknolojileri alanlarında donanımlı gençlere ihtiyacı artırdığı bir dönemde çok önemli bir misyon üstlendiğini ifade etti.

BAYRAKTAR DA KATILDI

Samsun Üniversitesi'nin 2023-2024 Yılı Akademik Yılı Açılış Töreni, Vali Orhan Tavlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, BAYKAR Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar, kamu, kurum ve kuruluşların müdürleri, iş dünyasından temsilciler ile akademisyen ve öğrencilerin katılımlarıyla Ballıca Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

ŞEHRE DEĞER KATIYOR

2018 yılında kurulan, 6 fakülte, 1 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu ve 1 lisansüstü eğitim enstitüsü ile hizmet veren Samsun Üniversitesi'nin hem doğrudan halkımıza verdiği hizmetler hem de akademik alanda elde ettiği başarılarla şehre değer kattığını kaydeden  Vali Tavlı, "Şehrimiz 2022 yılında, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji fuarı TEKNOFEST’e başarıyla ev sahipliği yaptı. Milli Teknoloji Hamlesinin en güzel yansımalarına ve gövde gösterisine şahitlik edilen bu festivale tüm paydaşlarımızla birlikte şehrimizin iki kıymetli kurumu Ondokuz Mayıs Üniversitemiz ve Samsun Üniversitemiz de çok önemli katkılar sundu. Şu an içerisinde bulunduğumuz Ballıca Kampüsü’nde Teknofest kapsamında düzenlenen yarışmalara ev sahipliği yapan Samsun Üniversitemiz, Milli Teknoloji Hamlesi seferberliği çerçevesinde ülkemizde özellikle savunma sanayi alanında atılan stratejik adımların başta havacılık, uzay ve teknolojileri alanlarında donanımlı gençlere ihtiyacı artırdığı bir dönemde çok önemli bir misyon üstlenmiştir.” dedi.

"GENÇLER GELECEĞİN TEMİNATI"

Milli Teknoloji Hamlesi idealinin ve milli İHA/SİHA’ların öncü ismi Özdemir Bayraktar'ın adının yaşatıldığı Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nde yetişen gençlerin oluşturduğu Samsun Roket Takımı'nın bu yıl Ankara’da düzenlenen Teknofest’te önemli başarılar elde ettiğine dikkat çeken Vali Tavlı, “Özdemir Bayraktar’ın hatırasına; projeleri, çalışmaları ve azimleriyle sahip çıkarak şehrimizi ve bizleri gururlandıran geleceğimizin teminatı bu gençlerimizin Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde geleceğin teknolojilerine imza atacağına ve büyük bir katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum. Bu doğrultuda bizler de onları eğitim ve proje anlamında her zaman desteklemeye ve altyapı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Vali Tavlı, 2023-2024 akademik yılının öğrenciler, akademik ve idari personel, Samsun ve ülke için hayırlı olması temennisinde bulunarak sözlerini sonlandırdı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.