XI. Bölge Samsun Optisyen Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu, "Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu dönemde daha güzel yarınlara kavuşabilmek için; geçmişten bugüne kadar değerli optisyen-gözlükçü meslektaşlarımızın bizlere verdikleri destek ve güven gücümüze güç katmakta olup mesleğimizin tüm sorunlarını Birliğimiz ve Odalarımızla çözeceğimize gönülden inanmaktayız" dedi.

"KALİTELİ HİZMETİ SUNMAK İÇİN ÇALIŞMAKTAYIZ"

'1 Haziran Optisyen-Gözlükçüler Günü'nde Onur Anıtı'nda bir araya gelen XI. Bölge Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu ve yönetim kurulu üyeleri, çelenk bırakıp, saygı duruşunda bulundu. Günün anlam ve önemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Mutlu, "Meslek mensuplarımızın ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak, refah düzeylerini yükseltmek, mesleki sorunları çözmek, mesleğin kamuoyunda saygınlığını arttırmak, meslek mensupları arasındaki haksız rekabeti önlemek, mesleki etik ve ahlaki kurallara uyulmasını sağlamak, dayanışma ruhu ve yardımlaşmanın gelişmesini sağlamak, meslek kuruluşlarımızın kamuoyunda etkinliğini arttırmak, fertlerin ve toplumun sağlığını korumak adına optisyen-gözlükçülük mesleğinin önemini vurgulamak üzere sektörümüze en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaktayız" diye konuştu.

"OPTİSYEN GÜNÜ KUTLU OLSUN"

Yapılan tüm çalışmaları halk sağlığının öneminin öncelikli olma bilinciyle yaptıkları bu doğrultuda üzerlerine düşen sorumluluklarımızı yerine getirerek halka hizmet etmenin onurunu yaşadıklarını dile getiren Mutlu sözlerine şöyle devam etti: "Başbakanlık Basın Yayın vе Enformasyon Gеnеl Müdürlüğü’nün yazısı ilе resmî gün ilan edilen 1 Haziran’ın Optisyen-Gözlükçüler Günü olarak kutlanmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu dönemde daha güzel yarınlara kavuşabilmek için geçmişten bugüne kadar değerli Optisyen-Gözlükçü meslektaşlarımızın bizlere verdikleri destek ve güven gücümüze güç katmakta olup mesleğimizin tüm sorunlarını birliğimiz ve odalarımızla çözeceğimize gönülden inanmaktayız. Halkımızın göz sağlığını korumak adına görmeye yardımcı tıbbi malzeme reçetelerinin hastaya uygulanmasının her safhasında sorumluluk alan hatta sonrasındaki bakım hizmetlerini de sürdürerek saygın ve onurlu mesleğimizin görevlerini büyük özveriyle yerine getiren siz değerli meslektaşlarımızın; mesleki sorunların aşıldığı, göz sağlığına hizmet odaklı gözlükçülüğün ve optisyenliğin mümkün olduğu gelecek günlerin temennisiyle sağlık meslek mensubu olarak mesleğimizin anlam ve önemine emek, ömür ve gönül vererek hizmet etmiş ve değer kazandırmış görme ve göz sağlığının öncü unsuru olan siz saygıdeğer meslektaşlarımızın 1 Haziran Optisyen-Gözlükçüler Günü kutlu olsun."

Elvan İlhan

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.