Samsun Valiliği, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi merkezli meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki depremin Samsun'da da hissedilmesinden dolayı il genelinde eğitim-öğretime öğleden sonra ara verildiğini açıkladı.

Kandilli Rasathanesi: "13.24'te Kahramanmaraş'ta 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi" açıklamasında bulundu. 

SAMSUN'DA OKULLAR BOŞALTILIYOR

Samsun'da bütün okulların boşaltıldığı kamu binalarının da tahliye edildiği öğrenildi.

Samsun'da vatandaşların yaşadığı panik nedeniyle hastanelerde acil durumlar ve ameliyatlar dışında tüm işlemlerin ertelendiği bildirildi. 

SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

Saat 13.24’te Elbistan merkezli meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki depremden ilimiz de etkilenmiş olup, şu ana kadar bildirilen herhangi bir olumsuzluk bulunmamakla birlikte tüm ekiplerimiz tarama çalışmalarını sürdürmektedir ve ilimiz genelinde eğitim-öğretime bugün öğleden sonra ara verilmiştir.

Vatandaşlarımızın, Samsun’da 1 saat içerisinde deprem beklendiği şeklinde yayılan art niyetli haber gibi sosyal medya başta olmak üzere çeşitli mecralarda kasıtlı ya da kasıtsız olarak paylaşılan asılsız bilgilere itibar etmemeleri ve doğru bilgi için resmî kaynakları takip etmeleri büyük önem arz etmektedir.

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Muhammet Üstün: “Samsun'un yarınları için enerjimiz var” AK Parti Milletvekili Aday Adayı Muhammet Üstün: “Samsun'un yarınları için enerjimiz var”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.