Meteoroloji tarafından Samsun için kar yağışı uyarısı yapıldı. Kar yağışının yarından itibaren kent genelinde etkili olması bekleniyor. İnternet kullanıcıları ise, "Samsun'da okullar tatil mi?" sorusuna yanıt arıyor. İşte detaylar... 

Canik Türkiye yüzyılına hazır! Canik Türkiye yüzyılına hazır!

SAMSUN'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, hafta başında Batı ve Orta Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, denizde ise fırtına bekleniyor. Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Samsun il genelinde 6 Şubat 2022 tarihi sabah saatlerinden itibaren kar yağışının beklendiğini belirtildi. Yapılan uyarıda, “Beklenen yağışların kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur; iç kesimlerinde ise kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklenmektedir. Samsun’un, 19 Mayıs, Atakum, Canik, İlkadım, Tekkeköy, Terme, Çarşamba, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde 400 metre ve yukarısı ile Havza, Kavak, Ladik ve Asarcık ilçelerinde yoğun kar yağışı beklenmektedir. Özellikle Samsun-Ankara yolu üzerinde (Kavak - Ladik - Havza) ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalıdır” denildi.

SAMSUN'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Samsun'da beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil olup olmayacağı merak konusu oldu. Konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Samsun'un Asarcık, Kavak ve Havza ilçelerinde okulların tatil olduğu duyuruldu.

SAMSUN'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.