Türkiye Güreş Şampiyonası'na Samsun damgası! Türkiye Güreş Şampiyonası'na Samsun damgası!

SEREMONİ YAPILDI

Samsun’da düzenlenen Yaşar Doğu U17 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nın ikinci günü final maçları ile tamamlandı. Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu’nda yaklaşık 55 ilden yaklaşık 750 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Yaşar Doğu U17 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde bugün açılış seremonisi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gerçekleşti. Açılış seremonisine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Tekkeköy Kaymakamı Dr. Polat Kara, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar katıldı.

DERECİ BAŞARI DİLEDİ

Şampiyona için ilimizi gelen antrenör, sporcu ve hakemlere “hoş geldiniz” diyen Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, “Efsane güreşçimiz Yaşar Doğu’nun memleketi olan Samsun’da böylesine güzel bir organizasyonun yapılmasını sağlayan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanımız sayın Şeref Eroğlu’na Samsunlular adına çok teşekkür ederim. Bu organizasyonun yapılmasına bize yalnız bırakmayan, destek veren belediyelerimize ayriyeten teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapılacak olan etkinliklerde de bizleri aynı şekilde desteklemelerini arzu ediyorum. Güzel organizasyon olmasını diliyor, tüm sporcularımıza başarılar diyorum” diye konuştu.

TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

Açılış konuşmalarının ardından 45kg, 51kg, 60kg, 71kg, 92kg ve 110 kilogramda final müsabakaları yapıldı. Final müsabakalarının ardından dereceye giren sporculara madalyaları takdim edilirken, Yaşar Doğu’nun hayatını anlatan kitap hediye edildi. Protokol üyelerine desteklerinden dolayı Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Yusuf Gümüş ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Bedir tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.