Eski Memleket Partisi İlkadım İlçe Başkanı, Samsun 3. Sıra Milletvekili Adayı Rüstem Kara, parti içerisinde demokratik davranılmadığı ve verilen sözlerin tutulmadığı gerekçesi ile adaylıktan ve partisinden istifa etti.

DUYARSIZ VE UMARSIZ KALINDI

Kara, istifası ile ilgili yaptığı açıklamada; "Partimizin kuruluşunda yapılan açıklamaları, tüzüğünü ve programında yazılan gerekçeleri doğru bulduğum için, Türkiye’nin en demokratik tüzüğüne hatta dünyanın bu anlamda en demokratik partisi olduğumuz söylemine inanarak, dışarıdan şahsıma yapılan bütün eleştirilere rağmen, genel başkanımıza ve partime inanarak, mücadele ettim. Bu düşüncelerimle, İlkadım İlçe başkanlığı görevimden ayrılarak, milletvekili aday adayı oldum. Bu süreçte önseçimle aday belirleme girişimi olmadığı gibi, liyakate de bakılmadığını fark ettim. Bütün itirazlarımı yazarak ve telefonla ifade etmeye çalıştığım halde, partimin genel merkezinin duyarsız ve umarsız kaldığını gördüm. Daha ilk seçimde gömleğin ilk düğmesinin yanlış iliklenmesi gibi, sonrasında da bu tutum ve davranışın devam edeceğinden kuşkum kalmadı. Bu anlamda bütün söylemlerin de, günü geldiğinde dikkate alınmayacağını düşünerek, Memleket Partisi milletvekilliği adaylığımdan ve üyeliğimden istifa ediyorum" dedi.

YAREN YALNIZ

Samsun'da mübaşire yumruklu saldırı! Aracının içinde darp edildi Samsun'da mübaşire yumruklu saldırı! Aracının içinde darp edildi

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.