SAMSUN'DA MAİL ORDER OPERASYONU

Samsun Valiliği İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce suç işlemek amacıyla kurulmuş örgüt faaliyeti içerisinde ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçunun bilişim sistemleri kullanılarak, haksız kazanç elde ettiği tespit edilen 8 şüpheli şahıs hakkında Aralık 2022 tarihi itibarıyla takip başlatıldı.

AK Parti Samsun İl Başkanlığına atanan isim belli oldu! AK Parti Samsun İl Başkanlığına atanan isim belli oldu!

1 MİLYON 800 BİN TL GELİR ELDE ETMİŞLER

Şüpheli şahısların başkalarına ait kredi kartlarının kullanılması suretiyle mail order ödeme yöntemi ile Samsun, Ordu, Ankara ve Amasya illerinde bulunan iş yerlerinden alışveriş yaptıkları, yapılan alışverişte almış oldukları eşyaları ucuz fiyata piyasaya satarak toplamda 1 milyon 800 bin TL gelir elde ettikleri tespit edildi.

8 GÖZALTI 

Eşzamanlı yapılan arama neticesinde, çeşitli dijital materyaller ele geçirildi ve organize suç örgütü mensubu 8 şüpheli şahıs yakalandı.

MAİL ORDER NEDİR?

Mail Order, kelime anlamı olarak 'posta siparişi' anlamına gelmektedir. Kısaca kredi kartının fiziken pos cihazının yanında bulunmaması durumunda kullanılan bir ödeme yöntemidir. Bulunduğunuz ortamdan direkt olarak ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlar. Her ne kadar kolay ve pratik bir işlem gibi gözükse de aslında güvenlik açıkları oluşturabilme kapasitesine sahiptir. Çünkü mail order kullanımı için kredi kartı bilgilerinin ödeme alacak kişiye iletilmesi gerekmektedir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.