Namsan Demir Çelik A.Ş., 50 yıllık üretim serüveniyle hem Samsun hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Müşterilerine en son teknolojilerle hizmet vererek, ürünlerine değer katmaya devam eden Namsan, kurulduğu yıldan bugüne kadar sektörün öncü kuruluşlarından biri olarak yoluna emin adımlarla devam ediyor.

EN ÜST TEKNOLOJİ

Samsun’un Tekkeköy ilçesindeki Kirazlık Örnek Sanayi bölgesinde 800 metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösteren Namsan, sac kesim, büküm , CNC plazma ve CNC lazer alanında üretim yapıyor. Namsan Demir Çelik A.Ş’nin hikayesinden bahseden Yönetim Kurulu Başkanı Murat Okay, “Namsan’ın hikayesi 1976 yılında sanayi ürünleri alanında faaliyet göstermek üzere kurucumuz Necati Akgül ile başladı. Başlangıçta çelik eşyalar ile yola çıkan firmamız, 1982’de ise ağır sanayiyi şehrimize getirerek günümüze kadar yatırımlarına devam etti. Sonrasında Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmem ile kurumsal altyapımızı tamamlayarak güncel piyasanın durumunu analiz edip, sektörün istekleri ve talepleri doğrultusunda  şirketimizin modernizasyon faaliyetlerine başlayıp makine ekipman parkurumuzu en üst teknolojiye getirdik” dedi.

Samsun'da bıçaklı saldırı Samsun'da bıçaklı saldırı

ÖNEMLİ BİR GÖREV ÜSTLENİYOR

Namsan’ın kurulduğu günden bugüne kadar hep öncü ve yenilikçi bir kuruluş olduğunun altını çizen Okay, “Şirketimiz günümüzde Kirazlık Örnek Sanayi bölgesinde 800 metrekarelik kapalı alanda şehrimize ve ülkemize hizmet vermeyi sürdürmektedir. Sac kesim, abkant büküm, oksijen kesim, CNC plazma ve CNC lazer işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Yani, bölgedeki firmaların yarı mamül ürünlerinin kesim işlerini yapıyoruz. Bu nedenle önemli bir görevi üstlenmiş bulunmaktayız” diye konuştu.

BEKLENTİLERE HEMEN CEVAP VERİYOR

Yaptıkları yatırımlarla Karadeniz’in makine parkuru en büyük olan firmaların başında geldiklerini vurgulayan Okay sözlerini şöyle sürdürdü: “Samsun gibi bölgenin merkezi konumundaki bir şehirde sac kesme, bükme işlemleri manuel makinelerle ve geleneksel yöntemlerle yapılıyordu. Müşteri siparişi için 10-15 gün bekleyerek maddiyat ve zaman kaybediyor ya da Ankara, Denizli gibi farklı şehirlere gitmek zorunda kalıyordu. Bu da ciddi mağduriyetlerin doğmasına neden olmaktaydı. Namsan A.Ş. olarak yatırımlarımızı, bu eksikliklerin giderilmesi noktasında yaptık. Makine parkurumuzu genişlettik ve şu anda Karadeniz’de 40-180 mm arası platina sac kesim yapabilen tek firmayız.Güçlü deneyimli kadromuzla, Karadeniz’e hizmet etmekten hep gurur duymuşuzdur. Teknolojiyi yakından takip etmekle beraber tüm fuarlara katılım sağlayarak, yenilikçi ruhumuzla 2022 yılında Karadeniz’e ilk 12 KW gücünde CNC metal kesim lazerimizi,üretim parkurumuza dahil ettik. Artan talep üzerine 1,5 yıl içerisinde 3 KW ,2 adet 6 KW olmak üzere Karadeniz’de en büyük CNC lazer metal kesim parkuruna sahip olduk.Namsan Demir Çelik firması olarak ekonomimize hizmet vermeyi, istihdam sağlamayı sürdürmekle beraber en üstün ve en son teknolojiyi sektöre sunmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Alanında uzman deneyimli kadromuzla beraber,değerli müşterilerimize kaliteli ve zamanında iş sirkülasyonu sağlayarak,ülkemiz üretimine katma değer sağlamaktayız. Firmaların yarı mamül ürünlerinin kesimi dışında gelişmiş teknolojimiz sayesinde  kişiye özel kesim yaparak tüketicinin her kesimine hizmet vermeye çalışıyoruz. Makine parçaları, dekoratif ürünler,aksesuar gibi aklınıza gelebilecek her tasarımı nihai ürün haline getirebiliyoruz.”

İKİNCİ FABRİKA KURULUCAK

2022 yılında aldıkları kararlar doğrultusunda yaptıkları yatırımlarla kısa vadeli hedeflerini tamamladıklarını ifade eden Okay, “2024 yılının ikinci çeyreğinde Samsun’da ikinci bir fabrika için çalışmalara başladık. Orta vadede bu fabrikamızda kendi mamullerimizi üretip, ihraç ederek şehrimiz ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

NEJLA KAYA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.