Yurt genelinde hava sıcaklığının yüksek seviyede seyrettiği günlerde Samsun'da dün de bunaltıcı sıcaklar etkili oldu. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Samsun merkezde gölgede en yüksek sıcaklığın 30.1 olarak ölçüldüğünü açıkladı. Güneşte nem oranıyla birlikte hissedilen sıcaklık çok daha yüksek oldu. 

VATANDAŞLAR SAHİLE AKIN ETTİ

İlçelerde ise en yüksek sıcaklık Atakum'da 31 derece, Bafra ve Çarşamba'da 33 derece, Havza'da 36 derece, Ladik'te 32 derece, Terme'de 34 ve Vezirköprü'de 37 derece ölçüldü. Sıcaktan bunalan bazı vatandaşlar denize girerek serinlerken, bazıları ise gölgelik alanlarda oturmayı tercih etti. Vatandaşlar, aşırı sıcaktan bol su içerek, gölge yerleri tercih ederek ve güneş kremi kullanarak korunmaya çalıştıklarını söyledi. 

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz muhalefete yüklendi: "Dava hareketinden uzaklar" AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz muhalefete yüklendi: "Dava hareketinden uzaklar"

YAĞMUR GELİYOR

Metrolojinin yaptığı son değerlendirmeye göre 1 Eylül itibariyle kent genelinde yağış bekleniyor. Yağışla birlikte sıcaklık da düşecek. 

GÜRKAN SARIKAYA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.