Samsun ve çevre illerde, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından vatandaşlar kan bağışı yapmayı sürdürüyor. Türk Kızılayın Samsun'daki kan alım birimleri önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, depremzedeler için kan bağışında bulundu. Olumsuz hava şartları nedeniyle Türk Kızılay tarafından Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda da kan bağış merkezi oluşturuldu. Türk Kızılay Samsun Şubesi Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde ciddi yıkım ve can kaybına sebep olan depremlerin ardından depremzedeler için kan bağışı kabulüne devam ediyor. Türk Kızılay Samsun Şubesi'nden yapılan açıklamada bugün 16.00 itibariyle yeni başvuru alınmayacağı açıklandı 

muştu

Türk Kızılay Samsun Şube Başkanı Ahmet Muştu, vatandaşların kan bağışı çağrısına duyarsız kalmadığını, yoğun şekilde bağış yapmak için kan alma birimlerine geldiklerini söyledi.

Sevtap Sağlam ile Uyan Samsun 31 Mart Cuma Sevtap Sağlam ile Uyan Samsun 31 Mart Cuma

"SEVİYEMİZİ AŞTIK"

Dün Samsun'da 1100 ünite kan bağışı aldıklarına işaret eden Muştu, "Bugün de kan bağışı çalışmalarını sürdürüyoruz. Stok seviyesinin imkanları doğrultusunda kan alımını durduracağız. Alınan kanın stoklanması, test ve tahlilleri var. Dolayısıyla seviyemizi aştık. İnşallah yarın ve diğer günlerde kan bağışı organizasyonu devam edecek." dedi.

"GURUR DUYUYORUM"

Kan bağışında bulunan OMÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şahin Köktürk ise depremzedelere yardım edebilmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, "Kan bağışını düzenli şekilde yapmaya çalışıyorum. Böylesi felaket anlarında insanlarımızın kan vermek için gelmelerinden dolayı gururluyum. Depremde ölenlere rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum." ifadesini kullandı.

"BUGÜN KAPASİTEMİZİN ÜZERİNDE"

Türk Kızılay Samsun Şubesi'nden yapılan açıklamada, "Kan bağışı çağrımıza büyük duyarlılık gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Günlük kan bağışı kabul kapasitemizin üzerinde olan bu yoğunluktan ötürü, kan bağışı noktalarımızda 07 Şubat Salı günü 16.00 itibariyle yeni başvuru alamıyoruz. Vatandaşlarımızı yarın ve sonraki günlerde kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz" denildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.