Samsun'da halkın huzuru ve güvenliği, kamu düzenin sağlanması, suç ve suçlularla etkin mücadele kapsamında çalışmalarını yürüten İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 01 - 31 Ocak tarihleri arasında yaptığı denetim ve operasyonlarda 13 kayıp kişiyi bulurken, terör örgütüne üye olmak suçundan 7 kişiyi de yakaladı.

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Muhammet Üstün: “Samsun'un yarınları için enerjimiz var” AK Parti Milletvekili Aday Adayı Muhammet Üstün: “Samsun'un yarınları için enerjimiz var”

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin il merkezi ve İlçe Komutanlıkları ile yapmış olduğu denetim ve operasyonlar ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

Samsun'da halkın huzuru ve güvenliği, kamu düzenin sağlanması, suç ve suçlularla etkin mücadele kapsamında 01 - 31 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen uygulama ve denetimlerde 117 bin 697 şahıs ile 56 bin 216 araç sorgulanmış, 605 çeşitli suçlardan aranan şüpheli ile 7 Terör Örgütüne üye olmak suçundan aranan şahıs yakalanmıştır. Ayrıca kayıp olan 13 şahıs bulunmuştur. Yapılan aramalarda ise 25 adet tabanca, 43 adet av tüfeği, 2 bin 588 adet mühimmat ele geçirilmiştir" denildi.

Haber Kaynak: Hakan AKGÜN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.