SALIPAZARI VE ÇARŞAMBA'DA İŞİTME ENGELLİ KADINLAR KUR'AN-I KERİM ÖĞRENİYOR

Salıpazarı Engelliler Derneğinde açılan kursa Salıpazarı ve Çarşamba ilçelerinden işitme engelli 12 kadın katılıyor.

Yaklaşık 5 aydır devam eden ve haziran ayında tamamlanacak, haftada bir gün gerçekleştirilen kursta kursiyerlere işaret dili kullanılarak Kur'an-ı Kerim okuma öğretiliyor.

Canik’te zorlu günler birlikte aşılıyor! Esnafı yalnız bırakmadılar Canik’te zorlu günler birlikte aşılıyor! Esnafı yalnız bırakmadılar

GÖNÜLLÜ OLARAK EĞİTİM VERİYOR

Kursta görev alan öğretici Nuran Sağlam, 2005 yılından bu yana işitme ve görme engellilere gönüllü olarak Kur'an eğitimi verdiğini söyledi.

İşitme engellilerin zorluklara rağmen kursa gelip Kur'an-ı Kerim öğrenmeye çalıştığını belirten Sağlam, "Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hiç kaçırmadan cumartesi günleri gelip Kur'an-ı Kerim öğrenmeye çalışıyor. Onlar zor olanı başarıyor. Kendilerini tebrik ediyorum." dedi.

"ALLAH'A GİDEN YOLDA ENGEL YOK"

Kursa katılan işitme engelli Dilek Keskin ise Kur'an-ı Kerim okumayı bilmediğini ve evde yalnız başına sıkıldığını dile getirerek, "Burada işitme engelli arkadaşlarımla tanıştım. Onları görünce çok mutlu oldum. Anneme Salıpazarı'nda Kur'an kursu açıldığını söyledim. Annem önce istemedi, 'Gidip gelmek senin için zor' dedi. Annemi hocamla telefonda görüştürdüm. Şimdi buradayım. Burada olmaktan çok mutluyum. Kur'an okumayı öğrenmek zorundayız. Allah'a giden yolda engel yok." ifadelerini kullandı.

Kursa Çarşamba'dan katılan işitme engelli Fatma Kaplan da Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenmek istediğini vurgulayarak, "Zor oluyor ama istediğim için geliyorum. İşitme engelliyim ama Kur'an-ı Kerim'i öğrenmek için engelim yok. Sevdiğim işleri yapmak için engelim yok. Allah bizi böyle yarattı." diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.