"2 AYDIR MAAŞ ALAMADIK"

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Kapısına iş yeri sahibince kilit vurulan fabrikanın önünde çalışanlarının bir kısmı toplandı. Yapılan eylemde fabrika çalışanlarından Medine Uyanık, 2 aydır maaşlarını alamadıklarını hiç bir açıklama yapılmadan yöneticilerin fabrikanın kapısına kilit vurup gittiklerini belirtti.

"FABRİKANIN KAPISINI KİLİTLEDİLER"

Çalıştıkları süre zarfında fazla mesaiye zorlandıklarını bildiren Uyanık,"Gitmeyelim diye fabrikanın kapısının kilitlediler ve zorla çalıştırdılar. Polisi arayacağımı söylediğimde iş disiplinini bozduğum söylendi ve hakaret edilerek işten kovuldum. Buna rağmen mesai ve aylık maaşlarımız hiç bir açıklama yapılmadan ödenmedi." dedi.

MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİNİ İSTEDİLER 

Aralarında çocuğu kalp hastası kadın çalışan ve hamile çalışanın da bulunduğu işçiler mağduriyetlerinin giderilmesini ve maaşlarının ödenmesini talep ettiklerini söylediler.

12 SERVİS ÇALIŞANININDA MAAŞLARI ÖDENMESİ İDDİASI 

İşçilerin servis şoförlüğünü yapan Yaşar Altunay ise 12 tane servis çalışanının da maaşlarının ödenmediğini bildirdi.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR 

Eylem sonrası Kavak ilçesine giden işçilerin, fabrika sahibinden şikayetçi oldukları öğrenildi.

AK Parti İlkadım Belediye Başkan aday adayı Süleyman Kaldırım nabız yokladı! Saathane'de vatandaşa ziyaret AK Parti İlkadım Belediye Başkan aday adayı Süleyman Kaldırım nabız yokladı! Saathane'de vatandaşa ziyaret

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.