Marina Dayanışması Sözcüsü Nedim Ecevit, Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin Kurupelit Yat Limanı'ndaki itfaiye binası ve arazisinin satışına karşı çıkmak için sahilde kurdukları imza toplama stantlarından birini kaldırdıklarını söyledi.

SATIŞI İPTAL EDİN

Marina Dayanışması, Atakum ilçesinde satışa çıkartılan itfaiye binası ve arazisinin satışına karşı çıkmak amacıyla sahilin farklı noktalarında kurdukları stantlarda imza kampanyası başlattı. Marina Dayanışması Sözcüsü Dr. Nedim Ecevit, izinlerinin olmasına rağmen stantlarından birinin zabıta ekipleri tarafından kaldırıldığını ileri sürdü. Ecevit, ayrıca başlattıkları imza kampanyasına yoğun ilginin olduğunu belirterek, Kurupelit Yat Limanı'nın halka ait olduğunun altını çizerek, satışın iptali için bir kez daha yetkililere çağrıda bulundu.

YENİDEN İHALE YAPILACAK

Samsun Büyükşehir Belediyesi, mahkemece 2 kez yürütmeyi durdurma kararı verilen eski Kurupelit itfaiye binası ve yanındaki yeşil alanı satışa çıkarmış, geçtiğimiz günlerde yapılan ihaleye katılım olmamıştı. Büyükşehir Belediyesi 8 Eylül tarihinde Atakum sahilinde kalan toplam 3 bin 400 metrekarelik tek yeşil alan için tekrar satış ihalesine çıkacak. 

Samsun'da ayçiçeği hasadı başladı Samsun'da ayçiçeği hasadı başladı

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.