SAMSUN'DA PUSLU HAVA 

Uzun süren yağmurlu ve soğuk günlerin ardından kısa bir süre önce güneşi gören Samsun’da bugün sabah saatlerinden itibaren pus etkili oldu. Şehrin doğusundan gelen pus, kent merkezini kapladı. Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü verilerine göre Samsun’da hava sıcaklığı 9 derece ve az bulutlu olarak kaydedildi.

TEKKEKÖY VE BAFRA'DA HAVA KALİTESİ SAĞLIKSIZ SEVİYEYE DÜŞÜYOR 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı raporlarına göre şehir merkezindeki hava kirliliği oranı Samsun merkez, Tekkeköy ve Bafra’da gün içerisinde ‘orta’ ve 'hassas'a yakın seviye olarak kaydedildi. Hava kalite indeksinin özellikle Tekkeköy’de bazı günlerde ‘sağlıksız’ seviyeye kadar yükseldiği de raporlandı. Geçen hafta Tekkeköy’de kaydedilen hava kirliliği indeksi 162’ye kadar yükselerek ‘sağlıksız’ olarak kayıtlara geçti.

AW133403_02

SAĞLIK ETKİLERİ YAŞANMASI MUHTEMEL 

Hava kirliliğinin bu seviyede olduğu anlarda yapılan uyarılarda, “Hassas gruplar ciddi sağlık sorunları yaşayabilir. Genel halkın ise bazı sağlık etkileri yaşaması muhtemeldir” ifadeleri yer aldı.

AK Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır: "Kavak için gövdemizi taşın altına koyduk" AK Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır: "Kavak için gövdemizi taşın altına koyduk"

Hava kalite indeksine göre 0-50 arası ‘iyi’, 50-100 arası ‘orta’, 100-150 arası ‘hassas’, 150-200 arası ‘sağlıksız’, 200-300 arası ‘kötü’, 300-500 arası ise ‘tehlikeli’ seviyede gösteriliyor.

İHA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.