Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Hastane ve Kökçüoğlu Mahallelerine, 'kentsel dönüşüm kapsamında oldukları' gerekçesiyle doğal gaz verilmiyor. Hastane Mahallesi'nde toplanan vatandaşlar seslerini duyurmaya çalıştılar.

"HASTA OLDULAR"

Hastane Mahallesi Muhtarı Süheyla Şen, "Bizim mahallemizin en önemli sorunu doğal gazdır. Kentsel dönüşüm kapsamında olduğumuz için bize doğal gaz verilmiyor. Kışın sadece bir odayı ısıtmak için 25-30 bin TL para harcıyoruz. Bizim emeklilerimizin aldığı maaş 10 bin TL. Biz diğer kışa borçlu giriyoruz. Burada insanlar yaşadıkları olumsuz şartlar nedeniyle hasta oldu. Bizim kentsel dönüşümde veya yerinde dönüşümde artık gözümüz yok. Mahallemize ivedi bir şekilde doğal gaz istiyoruz" dedi.

VATANDAŞLAR DOĞAL GAZ BEKLİYOR

Vatandaş Emine Kayadürker, “Bizim dibimizde doğal gaz var, bizde yok. Benim 3 tane çocuğum var. 5 kişi aynı odada yatıyoruz. Sabah çocuklarımızı okula gönderirken soba yakmak zorundayız. Biz Hastane Mahallesi olarak kentsel dönüşüm olmayacaksa doğal gaz istiyoruz. Kentsel dönüşüm olmasın. Çünkü biz kira veremeyiz” diye konuştu.

Karadeniz için ürküten gelişme! Samsun da tehlikede Karadeniz için ürküten gelişme! Samsun da tehlikede

"İSTEN, KOKUDAN DURAMIYORUZ"

Mevlüde Karatay, “Yemeklerimizi ocaktan çiğ alıyoruz. Tüp yakamıyoruz. Tüpler 700 TL olmuş. 3 kere evimizi badana yaptırdık. İsten, kokudan duramıyoruz. Bize doğal gaz versinler. '40 senedir Hastane Mahallesi yıkılacak' diyorlar. Kimse ne yıkıyor, ne yapıyor. Evlerimize bakım da yapamıyoruz. Her tarafımız pisliğin içinde duruyoruz. Biz doğal gazımızı istiyoruz" şeklinde konuştu.

"BİZ SAMSUN'UN İNSANI DEĞİL MİYİZ?"

Abdullah Yaz, “20 yılı aşkın süredir doğal gaz bekliyoruz. Başvurmadığımız yer kalmadı. Biz bu Samsun'un insanı değil miyiz? Bize neden doğal gazı vermiyorlar?” ifadelerini kullandı.

"DOĞAL GAZ İSTİYORUZ"

Ali Rıza Ay, “Biz artık doğal gaz istiyoruz. Çevremizde yakın yerlerimizde doğal gaz var. Bildiğimiz heyelan olan yerlerde bile doğal gaz var. Neden burada yok? Muhatap bulamıyoruz” açıklamasında bulundu.

"GEREKLİ ŞARTLARIN OLUŞMASI GEREKİYOR"

SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan ise şunları söyledi:

"Oranın şartları yerine gelmediği sürece biz orada bir şey yapamıyoruz. İmar olmalı, kentsel dönüşüm alanından çıkmalıdır. Biz burada son noktayız. Doğalgaz hatlarının yapılabileceği şartlara uygun hale gelmesi gerekiyor."

HABER AJANSI: İHA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: İHA