Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, 'yaz Denetimleri Uygulamaları' kapsamında, sıcakların yüksek seyretmesi sebebiyle olabilecek zehirlenme, hastalık gibi durumların önüne geçebilmesi amacıyla merkez ilçeler ve Asarcık'ta denetim gerçekleştirdi.

Samsun'da üniversite öğrencisini öldürmüştü! Karar belli oldu Samsun'da üniversite öğrencisini öldürmüştü! Karar belli oldu

İSTENMEYEN DURUMLARIN ÖNÜNE GEÇİLİYOR

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bakanlığımızın 'Yaz Denetimleri Uygulamaları' kapsamında, hava sıcaklarının yüksek seyretmesi sebebiyle olabilecek zehirlenme hastalık gibi istenmeyen durumların önüne geçebilmek adına, merkez ilçelerimiz ve Asarcık'taki toplu tüketim yerlerine gıda, hijyen denetimleri gerçekleştirilmiştir." 

BAKAN YUMAKLI AÇIKLAMIŞTI

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 7 bin 628 personelin katılımıyla 81 ilde üç hafta sürecek eş zamanlı denetimleri 21 Ağustos itibarıyla başlattıklarını duyurmuştu. Yumaklı, toplu tüketim yerlerindeki rutin gıda denetimlerine ek olarak gerçekleştirilen bu denetimlerin halkın sağlığını korumak amacıyla yapıldığını belirtmişti. 81 ilde eş zamanlı olarak lokanta, restoran, kafeterya, otel gibi toplu tüketim yapılan yerlerde denetimlerde gerekli görülen yerlerden numune alınarak uygun olmayan işletme ve ürünlere idari yaptırım uygulanacak.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN