Hem yaz hem kış aylarında ziyaret edilen ancak özellikle ilkbahar aylarında ziyaret edilmesi gereken Samsun; tarihî, doğal güzellikleri ve kendisine özgü özellikleriyle zengin bir şehir. Dolayısıyla Samsun’da gezilecek yerler ve Samsun otelleri şehre yapılan ziyaretlerin her geçen gün artmasını sağlıyor.

SAMSUN'DA GEZİLECEK YERLER 

 Yılın herhangi bir mevsiminde yapacağınız Samsun seyahatinde gezmeniz gereken yerler:

Bandırma Vapuru;

Bandırma Vapuru Mustafa Kemal Atatürk'ü 9. Ordu Müfettişi olarak kurmayları ile birlikte İstanbul'dan Samsun'a getiren gemidir.1999 yılında Samsun'da vapurun birebir replikasının inşa edilmesi projesi başlatılmış, 2001 yılında inşası tamamlanan vapur 18 Mayıs 2003 tarihinde müze olarak hizmete açılmıştır.

Sevgi Gölü;

Bu şehrin en büyük özelliği ücretli veya ücretsiz gezilecek alan sayılarının bol olması ile bilinmektedir. Eski dönemlerde ile dışarıdan gezmeye gelen büyük kalabalıklar Fuarı ile ünlü bu şehrin akşam gezmelerine ve eğlencelerine katılım sağlarlardı.

Artık fuar alanın yeniden düzenlenmesi ile muhteşem bir şekilde hazırlanan yapay Samsun Sevgi Gölü insanların yeni ve uğrak yerleri arasında yer alıyor. Muhteşem bir şekilde projelendirilen göl içinde kuğuların gezintilerini gözlemleyebilirsiniz. 

Kuva-i Milliye Müzesi;

Samsun Atakum'da 3 kişi daha boğulma tehlikesi geçirdi! Samsun Atakum'da 3 kişi daha boğulma tehlikesi geçirdi!

Kuva-i Milliye Müzesi ya da resmî adıyla Şeyh Sadi Tekkesi Kuva-i Milliye Ruhu Külliyesi ile Şehit ve Gazi Anı Evi, Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan tarihî ev müzesi. 2013 yılında Samsun Büyükşehir Belediyesince restore çalışmalarının başlatılmasıyla oluşturulan müze 2016 yılında ziyarete açılmış olup balmumu heykeller ile yapılan canlandırmaları içermekte ve sinevizyon gösterileri ile Millî Mücadele'ye dair bilgi verilmektedir.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti;

Kızılırmak Deltası, diğer adıyla Bafra Ovası, Kızılırmak'ın Karadeniz'e döküldüğü yerde, taşıdığı alüvyonlarla oluşturduğu, delta ovası ve sulak alanlar kompleksidir. Samsun ilinde Ondokuzmayıs, Bafra ve Alaçam ilçeleri sınırlarındadır.

Tütün iskelesi;

Tütün İskelesi, Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak için adım attığı, Samsun'da bulunan bir iskele. Bugün İlkadım ilçesindeki Yabancılar Çarşısı'nın hemen önünde halka açık bir şekilde balmumu heykellerle süslenerek sergilenmektedir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN

Kaynak: Haber merkezi