İŞ YERİ SAHİBİ İHBARDA BULUNDU

Samsun-Sinop karayolu Yakacık Mahallesi'nde bulunan bir tesiste 2 gün önce meydana gelen olayda tesiste bulunan kasadan hırsızlık olayı gerçekleştirdiği yönünde iş yeri sahibi tarafından ihbarda bulunularak kasada bulunan altın ve dövizlerin çalındığını bildirildi.

KASANIN KIRILARAK AÇILDIĞI TESPİT EDİLDİ

Olay yerine gelen İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri iş yerinde bulunan kasanın kırılarak açıldığını tespit etti.

POLİS, HIRSIZLARIN İZİNİ SÜRDÜ

Yapılan araştırmalarda iş yerinde bulunan kasadan 1 kilo altın ve 5 milyon liralık dövizi çalan şahısları yakalamak için polis ekipleri 24 saat kamera kayıtlarını izleyerek hırsızların izini sürdü.

DAHA ÖNCE TESİSTE ÇALIŞTIKLARI ORTAYA ÇIKTI

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle de irtibata geçen Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayda kullanılan aracın plakasından yola çıkarak hırsızlık olayının gerçekleştiği tesiste çalışan ve 3 yıl önce işten çıkartılan şüphelilerden B.K’yi(35) Gökçeboğaz Mahallesi'nde gözaltına aldı. Aynı tesiste 7 yıl çalışan ve 1 yıl önce işten çıkartılan diğer şüpheli A.E’yi (37) de Samsun’da gözaltına alarak Alaçam’a getirdi.

2 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

2 şüpheli, İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından sıkı güvenlik önlemleri altında çıkarıldıkları Alaçam Adliyesinde tutuklanarak Bafra T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Polis ekipleri, kasadan çalınan altın ve dövizleri bulmak için başlattığı çalışmalar sürüyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.