Samsun dahil 16 ilde FETÖ operasyonları! 73 şüpheli yakalandı Samsun dahil 16 ilde FETÖ operasyonları! 73 şüpheli yakalandı

Samsun'un İlkadım ilçesinde bir kadın, işyerinde eski eşinin fiziksel saldırısına uğradı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde darp edilen kadını işyerinde çalışan bir garson kurtardı. 

YUMRUKLAR SAVURDU

Olay, İlkadım ilçesi Kale Mahallesi'nde bir iş yerinde meydana geldi. Restoranda bulaşıkçı olarak çalışan 50 yaşındaki Z.Y'nin yanına gelen eski eşi önce kadına bağırdı. Dışarı çıkan ve tekrar mutfağa giren alkollü olduğu iddia edilen kişi, eski eşine yumruklar savurdu. O sırada restoranda çalışan Ahmet Uykan isimli garson, adamı tutarak dışarı çıkardı.

İNSANLIK GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRDİM

Kavga sesini duyarak mutfağa koştuğunu kaydeden Ahmet Uykan, "Servis yapıyordum. O sırada kavga sesi duydum. Mutfağa gittiğimizde eşini darp ettiğini gördük. Bu yüzden müdahale ettik. Kadını kurtardık. 'Kadına şiddete hayır' diyoruz. Vicdan azabı çektim. Orada başkası da olabilirdi. Annem veya kız kardeşim de olabilirdi. İnsanlık görevimizi yerine getirdik" dedi.

ADLİ İŞLEM BAŞLATILACAK

Edinilen bilgiye göre Z.Y'nin olayla ilgili polise bir müracaatı olmadığı, eski eş hakkında adli işlem başlatılacağı öğrenildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Muhabir: ELÇİN ABDİK