Samsun'da, “Eczacıya Hak Ettiği Değer Verilmelidir” eylem planı kapsamında Türkiye geneli ile eşzamanlı siyah poşet, siyah maske, yaka kartları ile hizmet verilmeye başlandı.

'KAPANMA TEHLİKESİ'

Özellikle pandemide yaşanan kapanmaların ardından ve enflasyon yükleşleriyle birlikte sorunlarının katlanarak arttığını belirten Samsun Eczacılar Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, “Halkımıza hem ‘Eczaneler kapanmasın’ yazılı yaka kartlarımızla hem de siyah poşetlerimizle hizmet vermeye başlıyoruz. Eczaneler kapanma tehlikesiyle karşı karşıya. Kepenkler kapanıyor, eczanelerimiz kapanıyor. Beyaz önlüklerimizin kararmaması için uğraşıyoruz” dedi.

'16 EKİM'DE MEYDANLARDAYIZ'

Türkiye geneli ile eşzamanlı siyah poşet, siyah maske, yaka kartları ile hizmet verilmeye başlandığını kaydeden Karacan, "Biz sorunlarımızı bakanlara, bürokratlara, kurumlara anlattık ama çözemedik. 16 Ekim'de Ankara'da meydanlardayız. Dertlerimizi anlatıp, haklarımızı arayacağız. Biz hak ettiklerimizi alamadığımız takdirde eczane kapatma dahil her türlü eyleme hazır olduğumuzu ifade ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Merve İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.