Samsun'da bunaltıcı yaz aylarında 30 derecenin üstüne çıkan deniz suyu sıcaklığı 26 dereceye düştü

30 DERECENİN ÜSTÜNE ÇIKMIŞTI

Kavurucu sıcak ve bunaltıcı nemin uzun süre etkili olduğu Samsun’da deniz suyu sıcaklığı yaz aylarında 30 derecenin üstüne çıkmıştı.

SAMSUN'DA DENİZ SUYU SICAKLIĞI BUGÜN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Samsun’da kıyılarındaki deniz suyu sıcaklığı 10 Eylül itibarıyla 26 derece olarak ölçüldü.

Ünlü ABD dergisi açıkladı! Samsun yaşanabilir şehirler arasında kaçıncı sırada? Ünlü ABD dergisi açıkladı! Samsun yaşanabilir şehirler arasında kaçıncı sırada?

SICAKLIĞIN DÜŞMESİNİ ÜMİT EDİYORLAR

Balıkçılar, sıklıkla takip ettikleri deniz suyu sıcaklığının düşmesi ile balıkların Türkiye kıyılarında kalarak Rusya ve Gürcistan kıyılarına göç etmemesini ümit ediyor. Geçen yıl geç soğuyan Karadeniz’de hamsi ve birçok balık türü Türkiye kıyılarına göre daha serin olan Rusya ve Gürcistan kıyılarına göç etmişlerdi.

BÖLGEDE DENİZ SUYU SICAKLIĞI

Samsun’un yanı sıra deniz suyu sıcaklıkları Zonguldak’ta 25, Bartın’da 23, Kastamonu’da 22, Sinop’ta 25, Ordu’da 25, Giresun’da 27, Trabzon’da 23, Rize’de 21 ve 24 derece civarında bulunuyor. Öte yandan Türkiye kıyılarında en yüksek deniz suyu sıcaklığı ise 33 derece ile Mersin kıyılarında ölçüldü.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.