Ayvacık Ziraat Odası Başkanı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Erdal Avcı, çeltik üreticisinin YEDAŞ'ın istediği gibi sulama saatlerini sabitlediği, temmuz ayında yapılan incelemelerin dilekçelerini önce inceleyip uygun gördüğü, sonrasında iptal ettiğini ve ardından da haber vermeden haciz gönderdiğini öne sürdü. 

Dev anket: Samsun'da vatandaş kıyaslıyor TIKLA OY VER! Dev anket: Samsun'da vatandaş kıyaslıyor TIKLA OY VER!

TELEFONLA ÖĞRENDİLER

Avcı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Çeltik üreticisinin sulama saatlerinin temmuz ayında yapılan kontroller sonucunda yerinde sabit olmadığı üzerine usulsüz elektrik kullanmaları üzerine yazılan cezalara aynı zaman diliminde itiraz edilmiş ve saatler YEDAŞ'ın istediği düzene göre sabitlenip konum bilgileri dilekçe ile belirtilmiştir. Dilekçemizin sonucuna göre yapılan kontrollerde uygun bulunmuş ve faturalandırma süremiz başlamıştır. Hasat sonunda tüm faturalar ödenip sayaçlar sabit olduğu yerden sökülmemiştir. Ancak YEDAŞ'ın temmuz ayında yapmış olduğu incelemenin dilekçelerini önce uygun görüp sonra iptal etmiştir. Bu iptal etmeyi ne bir evrakla ne de bir mesaj arama yoluyla çiftçilere bildirmemiştir. Samsun geneli çeltik üreticisi bu haberi cuma günü avukatlar aracılığıyla haciz başlatıldığını ve gün içerisinde ödenirse indirim yapılacağını telefon ile aranarak öğrenmiştir." 

YETKİLİLERE SESLENDİ

Yetkililere seslenen Avcı, "Buradan Büyük Birlik Partisi MKYK üyesi olarak başta  Cumhurbaşkanımız olmaz üzere Cumhur İttifakı'nın bütün genel başkanlarına sesleniyorum.

Özelleştirilen bütün elektrik kurumları yeniden devletimizin idaresine alınmalı. Şayet bu mümkün değilse özelleştirilmiş olan elektrik kurumlarının sözleşmeleri yeniden düzenlenerek çiftçilerimize nefes aldırmayan sözleşmede bulunan bir çok taahüdünü yerine getirmeyen bu özel şirketlerin elinden üreticilerimize yeniden devletimizle muhatap alacak şekilde bir düzenleme yapılması artık kaçınılmaz olmuştur" dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.